TEST WYRZYNARKI AKUMULATOROWEJ GRAPHITE 58G011

Na rynek został właśnie wprowadzony najświeższy produkt GRAPHITE
– akumulatorowa wyrzynarka 58G011. Uzupełnia ona grupę elektronarzędzi polskiej marki zasilanych nowoczesnymi 18-woltowymi akumulatorami Li-Ion z systemu Energy+.

Wyrzynarkę akumulatorową GRAPHITE 58G011 wyposażono w obudowę z uchwytem żelazkowym. Ma ona dwa tryby pracy: cięcie (1) z podcinaniem (brzeszczot porusza się po łuku) i (2) liniowe. Wielkość podcinania reguluje się 3-stopniowo za pomocą 4-pozycyjnego przełącznika zlokalizowanego na lewym boku obudowy przekładni. Czwarta pozycja oznaczona jako „0” służy do ustawienia drugiego trybu pracy (cięcia liniowego). Brzeszczoty w testowanej wyrzynarce zmienia się beznarzędziowo. W celu montażu należy wcisnąć brzeszczot w gniazdo uchwytu, natomiast do jego demontażu

konieczne jest zwolnienie blokady. Jej przycisk znajduje się na uchwycie narzędziowym maszyny. Zastosowane szybkie i beznarzędziowe mocowanie brzeszczotów jest łatwe oraz proste w obsłudze. Przyspiesza więc pracę i skraca czas potrzebny na przezbrojenie urządzenia.
W wyrzynarce GRAPHITE 58G011 zastosowano silnik komutatorowy prądu stałego zintegrowany z przekładnią zamieniającą ruch obrotowy na posuwisto-zwrotny. Układ napędowy generuje suwy o częstotliwości 0–2400 min-1 i długości 25 mm. Jego praca jest sterowana elektronicznie, dzięki czemu przez głębsze lub płytsze wciskanie włącznika głównego możemy regulować liczbę suwów. Wyrzynarką akumulatorową GRAPHITE 58G011 przetniemy drewno o grubości do 80 mm, a metale – do 10 mm. Aby zapewnić czystą pracę, testowane urządzenie zostało wyposażone w układ zdmuchiwania i odprowadzania pyłu. Bezpieczeństwo pracy podnosi blokada włącznika uniemożliwiająca przypadkowe włączenie elektronarzędzia oraz przezroczysta osłona brzeszczotu.

 

GRAPHITE_58G011-2
Stopa wyrzynarki została wykonana z wytrzymałego i lekkiego stopu aluminium. Może być obrócona w prawo lub lewo o maksymalnie 45° w celu wykonania cięć skośnych w pionie. Dla ustawienia wymaganej wartości skosu cięcia należy poluzować kluczem imbusowym śrubę blokującą, odpowiednio ustawić kątowo stopę (służy do tego podziałka kątowa), a następnie ją zablokować (dokręcić). Wyrzynarkę wyposażono także w diodę LED służącą do oświetlenia linii cięcia i pracy w miejscach słabo oświetlonych, jak również w prowadnicę równoległą umożliwiającą wycinanie powtarzalnych wymiarowo elementów. Testowane urządzenie jest ergonomiczne – dobrze wyważone, a jego rękojeść pokryto miękką wykładziną przyjemną w dotyku. Ma też niewielką masę wynoszącą 1,7 kg.

 

GRAPHITE_58G011-4
Wyrzynarka zasilana jest z systemowych 18-woltowych akumulatorów litowo-jonowych Energy+ o pojemności 2.0 lub 4.0 Ah. Testowaną maszynę zasilaliśmy z baterii o pojemności 4.0 Ah. Jak już wiele razy informowaliśmy, akumulatory Li-Ion systemu Energy+ zabezpieczone są elektronicznie przed przegrzaniem (przeciążeniem) i nadmiernym rozładowaniem oraz tzw. przeładowaniem oraz wyposażone we wskaźnik poziomu naładowania.

 

GRAPHITE_58G011-3
Podczas redakcyjnych prób wyrzynarki akumulatorowej GRAPHITE 58G011 przeprowadziliśmy testy cięcia zgrubnego i precyzyjnego. Rozpoczęliśmy od trudnej próby przecięcia twardej deski tarasowej bangkirai o przekroju 14 x 2,5 cm z wykorzystaniem maksymalnego podcinania (3. stopień). Operacja zajęła nam 7,87 s, co oznacza, że testowana wyrzynarka ma duży zapas mocy. Następnie sprawdziliśmy jej zdolność do czystego cięcia elementów laminowanych, wykorzystując do tego niewielki element z płyty meblowej i brzeszczot do czystego cięcia. Test precyzyjnego cięcia GRAPHITE zdało na piątkę. Ostatniej zadanie testowe polegało na przecięciu rurki miedzianej CO o średnicy 22 mm (grubość ścianki 1 mm). Operację tę GRAPHITE 58G011 wykonało w 5,15 s, pokazując, że sprawdzi się w pracach instalacyjnych i obróbce drobnych elementów metalowych.

 

GRAPHITE_58G011-1
Reasumując, wyrzynarka akumulatorowa GRAPHITE 58G011 to bardzo atrakcyjne urządzenie dla majsterkowiczów i drobnych profesjonalistów. Dzięki systemowym wydajnym bateriom Li-Ion Energy+ o dużej pojemności zapewnia szybkie

cięcie i długi czas pracy na jednym ładowaniu, a przy tym gwarantuje bardzo dobre efekty jakościowe.

pins

Dane techniczne wyrzynarki akumulatorowej GRAPHITE 58G011

Prędkość skokowa

0-2400 min-1

Skok brzeszczotu

25 mm

Maksymalna głębokość cięcia drewna/metalu

80/10 mm

Zakres kąta cięcia

0-45°

Typ akumulatora/napięcie/pojemność

Li-Ion /18 V/4.0 Ah

Waga

1,7 kg

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments