TEST WKRĘTAKÓW Z ZESTAWU WERA KRAFTFORM XXL 2

Zestaw Wera Kraftform XXL 2 zawiera 11 wkrętaków uniwersalnych i próbnik napięcia. Wyposażono je w ergonomiczne rękojeści Kraftform ułatwiające pracę i eliminujące urazy dłoni. Przydatność zestawu do napraw elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego i maszyn budowlanych sprawdziliśmy w serwisie prowadzonym przez P.U.H. JAZIENICKI.

Zestaw Wera Kraftform XXL 2 składa się w sumie z 12 narzędzi, w tym z 11 wkrętaków (siedmiu warsztatowych serii 300, dwóch serii 900 i dwóch izolowanych serii 100 VDE) oraz wkrętakowego próbnika napięcia. Do zestawu dołączone są dwa wieszaki na

te narzędzia, które np. można zamocować na ściance narzędziowej.

Wkrętaki Wera serii 300

To narzędzia uniwersalne, przeznaczone do różnych prac montażowych, serwisowych oraz zastosowań domowych. Wyposażono je 2-komponentową rękojeść Wera Kraftform® Comfort z oznaczeniem rozmiaru i profilu za pomocą kolorowego systemu „Take it easy”, który ułatwia szybkie wyszukiwanie narzędzi. Gładkie i jednocześnie twarde części tej rękojeści pozwalają na szybkie i wygodne obracanie wkrętakami, zaś miękkie strefy zapewniają optymalny kontakt z dłonią, co umożliwia łatwą transmisję dużych momentów obrotowych. Co ważne, rękojeść Kraftform jest perfekcyjnie dopasowana do kształtu dłoni i chroni ją przed powstawaniem urazów w postaci pęcherzy i odcisków. Zakończona jest sześciokątnym kołnierzem zabezpieczającym przed turlaniem się wkrętaków np. po stole warsztatowym, co często kończy się ich upadkiem na podłogę i problemami z ich odszukaniem.

Wkrętaki Wera serii 300 wchodzące w skład testowanego zestawu mają końcówki Philips (1 x PH 2 x 100 mm), TORX (1 x TX 15 x 80 mm, 1 x TX 20 x 100 mm, 1 x TX 25 x 100 mm), Pozidriv (1 x PZ 1 x 80 mm, 1 x PZ 2 x 100 mm) i płaską (1 x 0.8 x 4 x 100 mm). Wkrętaki Philips, Pozidriv i z grotem płaskim wyposażono w końcówki typu Lasertip, tj. z wypalanymi laserowo rowkami o bardzo chropowatych krawędziach i podwyższonej twardości wynoszącej ok. 1000 HV0,3. Dzięki temu nie wyślizgują się one z gniazd wkrętów i umożliwiają pewny ich montaż/demontaż bez ryzyka uszkodzenia ich łbów czy zarysowania powierzchni np. serwisowanego sprzętu.

Wkrętaki Wera serii 900

To wkrętaki z funkcją pobijania. Dlatego wyposażono je w przelotowy, sześciokątny trzpień wykonany z wysokiej jakości stali. Umożliwia on bezstratne przenoszenie energii udarowej aplikowanej młotkiem. Aby to było możliwe, trzpień został ulepszony cieplnie i nadano mu dużą elastyczność. Dlatego nie pęka, ani nie odpryskuje. W narzędziach tych mamy także stalowe kołpaki, w które uderza się młotkiem, i zabieraki do pokręcania kluczem służące do aplikacji dużych momentów obrotowych.

Wkrętaki Wera serii 900 wyposażono także we wspomnianą ergonomiczną rękojeść Kraftform® Comfort z sześciokątnym kołnierzem. W skład zestawu Wera Kraftform XXL 2 wchodzą dwa wkrętaki Wera serii 900 z końcówką płaską. Narzędzia te mają rozmiary: 1 x 1 x 5.5 x 100 mm i 1 x 1.2 x 7 x 125 mm. Zastosowano w nich końcówki typu Wera Black Point, które dzięki zahartowaniu w specjalnym procesie charakteryzują się długą żywotnością i zwiększoną odpornością na korozję.

Wkrętaki serii Wera 100 VDE

To wkrętaki VDE wyposażone w izolowaną, ergonomiczną rękojeść Kraftform® i groty w izolacyjnej otulinie z tworzywa sztucznego. Gwarantują bezpieczeństwo pracy pod napięciem do 1000 V. W skład omawianego zestawu wchodzą dwa wkrętaki serii Wera 100 VDE z końcówką płaską: 1 x 0.4 x 2.5 x 80 mm i 1 x 0.6 x 3.5 x 100 mm oraz próbnik Wera 257 umożliwiający pomiar napięcia w zakresie 150-250 V. Drugi wkrętaków ma końcówkę wykonaną w technologii Lasertip.

Wyniki testu
wkrętaków z zestawu Wera Kraftform XXL 2

Wkrętaki były przez 1,5 miesiąca testowane przez elektromechaników serwisu elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego i maszyn budowlanych prowadzonego przez P.U.H. JAZIENICKI. Narzędzia te były używane w większości prac wykonywanych podczas przeglądów technicznych i napraw prowadzonych w serwisie. Sprawdziły się we wszystkich operacjach. Elektromechanicy najbardziej docenili w nich ergonomię i wygodę operowania oraz poręczność w zróżnicowanych sytuacjach roboczych oraz wysoką jakość wykonania. Zdaniem testujących elektromechaników z P.U.H. JAZIENICKI, pracuje się nimi skutecznie tam, gdzie inne renomowane wkrętaki zawodzą, gdzie trzeba użyć większej siły, która powoduje wypadanie grotów z gniazd śrub. W ich ocenie są to narzędzia stworzone do prac serwisowych, w których zastałe i zapieczone śruby są codziennością.

Ocena* wkrętaków z zestawu Wera Kraftform XXL 2 dokonana przez mechaników na podstawie stosowania ich w codziennej pracy warsztatowej w serwisie elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego i maszyn budowlanych prowadzonego przez P.U.H. JAZIENICKI

Jakość wykonania 
1. Ocena solidności wykonania5
2. Ocena dokładności wykonania5
3. Estetyka wykonania5
Ergonomia 
1. Dopasowanie do dłoni5
2. Łatwość aplikacji – ocena, czy narzędzie nie jest uciążliwe dla operatora5
3. Porównanie do stosowanych dotychczas narzędzi pod względem ergonomii5
Cechy operacyjne 
1. Skuteczność działania (kompletność wykonania danej operacji)5
2. Wydajność (szybkość) wykonywania operacji5
3. Dostosowanie do swojego przeznaczenia – ocena specjalizacji (narzędzia specjalistyczne)5
4. Poręczność5
6. Możliwość operowania w miejscach trudno dostępnych5
7. Porównanie do stosowanych dotychczas narzędzi pod względem poręczności, skuteczności i wydajności działania5
Suma uzyskanych punktów55
Średnia ocena (suma ocen ze wszystkich punktów/liczbę punktów oceny)5

* Skala ocen: 1-5

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments