TEST WIERTEŁ WIDIOWYCH JUFISTO MULTIDRILL

Do oferty marki Jufisto zostały wprowadzone nowe rodzaje wierteł widiowych: MULTIDRILL

 

Test wierteł Jufisto MULTIDRILL

Jufisto MULTIDRILL to wiertła wielozadaniowe umożliwiające szybkie wiercenie w połączonych ze sobą elementach wykonanych z różnych materiałów, takich jak: glazura, ceramika budowlana, beton, drewno i tworzywa sztuczne, a także profile stalowe oraz profile wykonane z metali nieżelaznych. Unikalna konstrukcja predysponuje tą grupę wierteł do prac montażowych, przy których konieczne jest równoczesne wiercenie w różnych materiałach, dzięki czemu znajdują zastosowaniu przy montażu okien, drzwi czy profili do płyt g-k.

Jufisto_Multidrill-1

Jufisto MULTIDRILL

mają taką samą konstrukcję jak wiertła udarowe – wyposażone zostały w głowicę z ostrzem widiowym, korpus ze spiralą do odprowadzania urobku oraz uchwyt walcowy służący do mocowania narzędzi w uchwytach wiertarskich. Widia w porównaniu z klasycznym wiertłem udarowym ma mniejszy wierzchołkowy kąt natarcia oraz ostrzejsze krawędzie. Dzięki temu rozwiązaniu wiertło równie dobrze sprawdza się przy pracy w materiałach skrawalnych, jak i przy wierceniu w typowych materiałach budowlanych. W wiertłach Jufisto MULTIDRILL zastosowano bardzo twardy i odporny na ścieranie węglik spiekany, umocowany w głowicy przy pomocy mocnego lutu odpornego na działanie wysokich temperatur. Uzyskano w ten sposób dużą wytrzymałość testowanych wierteł na wysokie temperatury powstające podczas wiercenia z dużymi obrotami i posuwem. Na korpusie testowanych wierteł mamy 2-zwojową spiralę, umożliwiającą szybkie odprowadzenie urobku oraz osiągnięcie wysokiej wydajności wiercenia. Dzięki zastosowaniu uchwytu walcowego wierteł Jufisto MULTIDRILL można używać w wiertarkach przewodowych i bezprzewodowych oraz wiertarko-wkrętarkach akumulatorowych.

Jufisto_Multidrill-3

Wiertła Jufisto MULTIDRILL przeznaczono wyłącznie do wiercenia bezudarowego. Narzędzia dostępne są w wersjach o średnicach: 3 mm (długość – 60 mm), 4 (75), 5 (85), 6 (100), 7 (100), 8 (120), 10 (120) i 12 (150).

Jufisto_Multidrill-2

W trakcie redakcyjnych testów wiertłami Jufisto MULTIDRILL o średnicy 6 i 8 mm wierciliśmy w materiałowym sandwichu złożonym z deski barlineckiej dąb (grubość – 16 mm), płytce ceramicznej (8 mm), płycie meblowej (16,5 mm), blasze stalowej (0,5 mm) i Alucobondzie (materiał warstwowy łączący tworzywo sztuczne z aluminium, 3,2 mm). Do napędu wierteł użyliśmy wiertarki akumulatorowej Metabo SBE 18 LTX (zastosowane obroty – 0-3000/min, zasilanie akumulator Li-Ion – 18 V/5,2 Ah). Otwory wykonywaliśmy z dość mocnym posuwem. Uzyskaliśmy następujące czasy wiercenia: 4,16 s (wiertło 8 mm) i 2,96 s (6 mm).

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar