TEST WIERTEŁ WIDIOWYCH JUFISTO GLASS

Testowane wiertła Jufisto GLASS to specjalistyczne narzędzia przeznaczone do wykonywania otworów w szkle, płytkach ceramicznych i porcelanie.

Jufisto_Glass-10

Mają klasyczną budowę, bowiem ich część roboczą stanowi ostrze z węglików spiekanych o kształcie grota strzały. Ma ono ostre krawędzie i dodatkowe szlify zaostrzające szpic. Dzięki temu możemy dokładnie punktowo wiercić w elementach szklanych o gładkiej i śliskiej powierzchni. W ofercie Jufisto znajduje się 6 wierteł GLASS o średnicach: 4 mm (długość – 64 mm), 5 (70), 6 (76), 8 (83), 10 (90) i 12 (97).

W

czasie redakcyjnych prób wierteł Jufisto GLASS wykonaliśmy otwory przelotowe w szkle i ceramice. Napędzaliśmy je wiertarką akumulatorową Metabo SBE 18 LTX (zastosowane obroty – 1000 obr./min, zasilanie akumulator Li-Ion – 18 V/5,2 Ah). W teście wiercenia otworu w szkle postanowiliśmy wykorzystać nieszablonowy element, czyli słoik weka (grubość 3,5 mm). To pozwoliło nam ustalić, czy Jufisto GLASS poradzi sobie również z wierceniem w wyrobach codziennego użytku wykonanych ze szkła. Do wykonania otworu wykorzystaliśmy wiertło o średnicy 4 mm. Wierciliśmy z niewielkim posuwem, czyli bardzo delikatnie, i bez chłodzenia. Operacja ta zajęła nam 61,94 s. Uzyskaną jakość otworu oceniamy na 6 w skali 7-stopniowej. Następnie wierciliśmy przelotowo w ceramicznej płytce ściennej o grubości 8 mm. Użyliśmy do tego wiertła Jufisto GLASS o średnicy 8 mm. Zadanie zostało wykonane bardzo szybko w 2,87 s. Uzyskaliśmy też bardzo dobrą jakość otworu (ocena 6,8 w skali 7-stopniowej).

Jufisto_Glass-3

Jufisto_Glass-2

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar