TEST WIERTARKO-WKRĘTARKI NAC CDB-LI-20V

W ofercie elektronarzędzi NAC pojawiły się urządzenia akumulatorowe z serii AKU MULTISYSTEM mające systemowe zasilanie 20 V. Wśród nich jest 2-biegowa wiertarko-wkrętarka CDB-LI-20V oferująca użytkownikowi moment obrotowy o wartości 35 Nm.

Wiertarko-wkrętarka NAC CDB-LI-20V to urządzenie klasycznie skonstruowane. Zastosowano w niej budowę T-kształtną, silnik komutatorowy prądu stałego o napięciu zasilania 20 V i przekładnię planetarną z dwoma przełożeniami. Na pierwszym biegu testowana wiertarko-wkrętarka oferuje swoim użytkownikom 0–400 obr./min, na drugim – 0–1400 obr./min. Te parametry są płynnie regulowane elektronicznie. Służy do tego włącznik spustowy. Testowany NAC CDB-LI-20V dysponuje maksymalnym momentem 35 Nm. Parametr ten może być ustawiany za pomocą sprzęgła z

25-pozycyjnym pierścieniem regulacyjnym. Ma ono także blokadę, która umożliwia wykorzystanie maksymalnego momentu obrotowego do wiercenia.

 

Wiertarko-wkrętarkę NAC CDB-LI-20V wyposażono w 13-milimetrowy uchwyt narzędziowy i automatyczną blokadą wrzeciona. Dzięki temu osprzęt możemy w niej wygodnie mocować jedną ręką. Tuż nad akumulatorem w dolnej części uchwytu zamontowano diodę LED służącą do oświetlania miejsce pracy. Obudowa wiertarko-wkrętarki na wszystkich częściach chwytnych została pokryta antypoślizgową miękką okładziną. Dzięki temu i bardzo dobremu wyważeniu operuje się nią sprawnie i komfortowo.
Do zasilania testowanego urządzenia służą nowoczesne systemowe akumulatory litowo-jonowe o napięciu 20 V i pojemnościach 2.0 lub 4.0 Ah z serii AKU MULTISYSTEM. Zastosowano w nich wysoce sprawne energetycznie ogniwa Li-Ion, jak również elektroniczne systemy zabezpieczające je przed przeciążeniem, przegrzaniem, nadmiernym rozładowaniem i przeładowaniem. Do tego mamy wskaźnik naładowania akumulatora, który pozwala na monitorowanie zapasu energii i optymalny wybór momentu podłączenia baterii do ładowarki.

Podczas redakcyjnych testów wiertarko-wkrętarki NAC CDB-LI-20V najpierw wykonaliśmy nią na I biegu w belce sosnowej otwór przelotowy o długości 60 mm i średnicy 25 mm, używając klasycznego świdra. Operacja trwała 8,29 s. Następnie wierciliśmy na II biegu w blasze stalowej o grubości 1,5 mm za pomocą wiertła stopniowego. Wykonaliśmy otwór o średnicy 11 mm w czasie 16,25 s. Testy zakończyliśmy montażem wkrętu ciesielskiego ESSVE 8 x 165 mm w belce sosnowej. Operacja ta zajęła nam 7,13 s.

Reasumując, wiertarko-wkrętarką NAC CDB-LI-20V wykonamy sprawnie szeroką gamę operacji wiertarskich i montażowych podczas prac remontowo-budowlanych, wyposażania wnętrz, adaptacji pomieszczeń itd. Ważną jej zaletą jest przynależność do serii AKU MULTISYSTEM. Dzięki temu testowaną wiertarko-wkrętarkę CDB-LI-20V możemy zasilać akumulatorami nabytymi razem z posiadanymi już urządzeniami marki NAC serii AKU MULTISYSTEM i w ten sposób obniżyć koszt jej zakupu i eksploatacji.

pins

Dane techniczne wiertarko-wkrętarki NAC CDB-LI-20V

Napięcie zasilania/akumulator 20 V/Li-Ion 2.0 lub 4.0 Ah
Obroty I/II bieg 0-400/0-1400 min-1
Maks. moment obrotowy 35 Nm
Liczba ustawień sprzęgła 25 + 1
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego 1 -13 mm
Podświetlenie LED/obroty w lewo i prawo +/+
Masa 1,1 kg (bez akumulatora)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar