Test wiertarko-wkrętarki Keyang DD1801L-2S

Do redakcyjnego warsztatu trafiła na testy kolejna maszyna firmy Keyang, a mianowicie wiertarko-wkrętarka Keyang DD1801L-2S. Jak wiadomo, koreańskie produkty zadomowiły się już na polskim rynku, co zapewne jest zasługą ich wysokiej jakości.

Testowana w naszym redakcyjnym warsztacie wiertarko-wkrętarka Keyang DD1801L-2S jest narzędziem przeznaczonym dla profesjonalnych użytkowników. Zasilana jest z akumulatorów Li-Ion o napięciu 18 V i pojemności 3 Ah. Wykorzystano w nich ogniwa produkcji firmy Samsung, czego można było się spodziewać w koreańskim produkcie. Obecnie ogniwa te mają opinię najlepszych na rynku i stosuje je wielu renomowanych producentów elektronarzędzi. Baterie (2 w zestawie) są zabezpieczone elektronicznie na wypadek przeciążenia i rozładowania,

jak też przeładowania podczas napełniania ogniw energią (ładowarkę wyposażono w wentylator chłodzący. Obecność elektroniki pozwoliła zastosować diodowy wskaźnik stanu naładowania baterii i oddzielny włącznik diodowego oświetlenia miejsca pracy.

 

Keyang_DD1441L-2S_ 1

 

Swoją uniwersalność i wszechstronność Keyang DD 1801L-2S zawdzięcza także konstrukcji mechanicznej, a w szczególności zastosowaniu mocnej jednostki napędowej współpracującej z 2-biegową przekładnią planetarną. Dwa biegi to możliwość osadzania największych wkrętów i wiercenia w drewnie dużymi wiertłami (I bieg, 0-400 obr./min, 70 Nm) lub pracy z największą wydajnością z mniejszym osprzętem (II bieg, 0-1900 obr./min). Parametrami pracy maszyny steruje się za pomocą odpowiednich przełączników. Prędkość obrotową zmienia się płynnie włącznikiem spustowym, kierunek obrotów ustala się przełącznikiem słupkowym, bieg wybiera się suwakiem na górnej części obudowy, a maksymalny moment obrotowy można precyzyjnie ustawiać za pomocą pierścienia z 25 położeniami (plus blokada sprzęgła do wiercenia).

 

Keyang_DD1441L-2S_ 2

 

Keyang DD1801L-2S pozytywnie zaskakuje niewtajemniczonych użytkowników elektronarzędzi dbałością wykonania. Odpowiednie wyprofilowanie rękojeści głównej, zastosowanie na elementach chwytnych antypoślizgowych okładzin czy użycie uchwytu wiertarskiego z automatyczną blokadą wrzeciona oraz dodatkowej rękojeści (mocowanej w dowolnej pozycji kątowej) ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo i wydajność pracy. Okazuje się, że nie bez przyczyny Keyang ma największy udział w koreańskim rynku elektronarzędzi profesjonalnych.

W testach praktycznych sprawdziliśmy, co Keyang potrafi. 18-woltowa wiertarko-wkrętarka poradziła sobie z naszymi zadaniami nawet lepiej niż testowane wcześniej maszyny niektórych renomowanych producentów. W pierwszej próbie wwierciliśmy się w sosnowy klocek na głębokość 55 mm wycinakiem 1-ostrzowym o średnicy 65 mm (I bieg) w czasie 16,9 s. Maszyna w tym zadaniu pokazała siłę tytana. Z kolei w zadaniu monterskim osadzaliśmy w drewnie wkręt 10 x 300 mm (I bieg, czas – 15,2 s).
Reasumując, Keyang pokazał się z najlepszej strony. Naszym zdaniem, to maszyna zdolna sprostać najtrudniejszym zadaniom podczas prac remontowych, budowlanych czy instalatorskich.

Autor: LP, Marek Pudło 

Dane techniczne wiertarko-wkrętarki Keyang DD-1801L-2S

Model

DD-1801L-2S

Napięcie zasilania (V)/pojemność batterii (Ah)

18/2,6 lub 3,0

Obroty (I/II bieg, min-1)

0-400/0-1900

Maks. moment (Nm)

70

Czas ładowania (min)

60

Waga (kg)

1,9

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments