TEST WIERTARKI UDAROWEJ GRAPHITE 58G738

GRAPHITE 58G738 to klasyczna wiertarka wyposażona w zębatkowy mechanizm udarowy.

Zastosowano w niej silnik o mocy 850 W, który współpracuje z jednobiegową przekładnią. Elektronarzędzie dysponuje wysokimi obrotami 0-3000/min i częstotliwością udarów 48.000 uderzeń/min. Biorąc te parametry pod uwagę, można z łatwością ocenić, jakie zadania są żywiołem testowanego GRAPHITE’A. I tak udarowo możemy nim wiercić otwory o średnicy do 13 mm w betonie o twardości do B15, murze, cegle, silikatach itd. Sprzęt, ponieważ generuje wysoką prędkość obrotową, bardzo dobrze radzi sobie z wierceniem w metalu (do 13 mm). Doskonale też nadaje się do wiercenia w materiałach drewnianych – wykonamy nim w drewnie

otwory o średnicy do 32 mm. Wiertarka GRAPHITE 58G738 jest bardzo łatwa w obsłudze. Obroty reguluje się płynnie za pomocą włącznika spustowego. Ich wielkość maksymalną można ustawić za pomocą pokrętła ograniczającego głębokość wciśnięcia włącznika głównego. Kierunek obrotów zmienia się przełącznikiem słupkowym znajdującym się nad spustem. W rękojeści znajdziemy też blokadę do pracy ciągłej. Z kolei suwak do zmiany trybu pracy maszyny (wiercenie/wiercenie z udarem) umieszczono na górze obudowy. Pomocna podczas aplikacji dużych sił jest rękojeść dodatkowa (obracana wokół osi maszyny i ustawiana w dowolnym położeniu). Ma zintegrowane mocowanie ogranicznika głębokości wiercenia oraz miękki, wygodny i przyjemny dla ręki uchwyt.
Testowany GRAPHITE jest solidnie wykonany – znajdziemy w nim metalową obudowę przekładni i kluczykowy w pełni stalowy uchwyt wiertarski. Umożliwia on pewniejsze mocowanie osprzętu niż uchwyty bezkluczykowe, posiada niewielkie rozmiary i wysoką trwałość.

GRAPHITE_58G738-2

Wiertarka ma nowoczesny design i ergonomiczne wykonanie. Wszystkie części chwytowe pokryto miękką wykładziną. Urządzenie jest bardzo dobrze wyważone, lekkie (2,6 kg) i łatwe w operowaniu.

GRAPHITE_58G738-4

Redakcyjne testy wiertarki GRAPHITE 58G738 rozpoczęliśmy od trudnej próby wiercenia w belce sosnowej otworu o średnicy 25 mm i długości 12 mm za pomocą klasycznego świdra. Zadanie to zostało wykonane w 2,84 s, czyli błyskawicznie. GRAPHITE pokazał, że stać go na dużo więcej i że sprawdzi się w rękach profesjonalnego stolarza czy montażysty wyposażenia wnętrz. Następnie przeszliśmy do testów wiercenia w metalu. Założyliśmy w uchwycie GRAPHITE’A 58G738 wiertło kręte o średnicy 5 mm i w płaskowniku ze stali konstrukcyjnej o grubości 5 mm wykonaliśmy otwór przelotowy. Operacja ta trwała 3,04 s, a więc też bardzo krótko. Testy zakończyliśmy wywierceniem udarowo w bloczku z betonu B15 otworu o średnicy 10 mm i głębokości 180 mm. Zadanie to wykonaliśmy w czasie 24,93 s.
Próby w redakcyjnym warsztacie pokazały, że GRAPHITE 58G738 to bardzo szybka i efektywna wiertarka udarowa. Naszym zdaniem jest świetną propozycją dla tych, którzy szukają lekkiej i skutecznej orza przyjaznej cenowo maszyny do wykonywania szerokiego zakresu prac w materiałach budowlanych i skrawalnych.

pins

GRAPHITE_58G738-5

 

Dane techniczne wiertarki udarowej GRAPHITE 58G738

Moc 850 W
Maks. średnica wiercenia betonie/stali/drewnie 13/13/32 mm
Obroty na biegu jałowym 0-3000/min
Częstotliwość udarów 0-48.000/min
Rodzaj uchwytu kluczykowy 1,5-13 mm
Waga 2,6 kg
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar