Test wiertarki Kress 500 BS

500-watowa wiertarka, jeśli ma takie parametry jak wiertarka Kress 500 BS, posłuży na pewno do wydajnego wkręcania i wiercenia otworów o niewielkich średnicach.

 

Wiertarki bezudarowe są elektronarzędziami przeznaczonymi dla dość wąskiego grona odbiorców i realizuje się nimi bardzo specyficzne prace. Sprzęt taki znajdzie uznanie głównie w oczach specjalistów zajmujących się wykonywaniem niewielkich otworów, przeważnie w miękkim materiale. Są to więc ślusarze, stolarze, monterzy mebli itp. – wszyscy, którzy w codziennej pracy mają do czynienia z drewnem, miedzią, aluminium, mosiądzem czy niezbyt grubą stalą. Wiertarka Kress 500 BS powinna także trafić w ręce tych, którzy wykonują precyzyjne otwory. Kress 500 BS jest doskonałym przykładem

wiertarki ręcznej mającej silnik niewielkiej mocy (500 W), 1-biegową przekładnię, obroty do 3000/min oraz kompaktowe rozmiary. To wszystko sprawia, że maszyną będzie się pracowało szybko, wydajnie i nadzwyczaj wygodnie. Komfort pracy i użytkowania podnosi dodatkowo jednoczęściowy uchwyt narzędziowy 10 mm, który obsługuje się jedną ręką. Jego smukły kształt pozwala pracować narzędziem w najciaśniejszych zakamarkach. Prezentowanym urządzeniem wywiercimy więc otwory o maksymalnych średnicach 16 mm (drewno), 10 mm (aluminium) i 6 mm (stal).

Kress_500BS_2-2
Wiertarka Kress 500 BS to prosta konstrukcja. Ze względu na swoje specyficzne zastosowania nie ma żadnych mechanicznych i elektronicznych fajerwerków. Jedno przełożenie pozwala zredukować wymiary i wagę wiertarki. Plastikowy uchwyt to także ukłon w stronę tych, którzy bardzo dużo wiercą i potrzebują narzędzia lekkiego. Użytkownik może jedynie sterować płynnie obrotami, wybierać ich kierunek za pomocą przełącznika słupkowego i ewentualnie zablokować obroty do wiercenia ciągłego.
Znakiem firmowym elektronarzędzi Kress jest sposób doprowadzenia zasilania. Firma od lat stosuje we wszystkich swoich narzędziach sieciowych kable, które montuje się do narzędzia systemowym złączem zatrzaskowym. Jeden przewód wystarczy, by zasilać naprzemiennie wszystkie narzędzia Kress w warsztacie. Warto też dodać, że Kress 500 BS ma kabel o 4-metrowej długości. Niektóre narzędzia innych firm o wyższej mocy często nie mogą pochwalić się takim wyposażeniem.
Wiertarka Kress 500 BS urzeka swoimi gabarytami – mała, poręczna, ze świetnie wyprofilowaną rękojeścią i obudową. Choć producent nie zastosował antypoślizgowych okładzin (gumowy element użyto tylko na włączniku spustowym), to maszyna i tak nie wysuwa się z dłoni za sprawą użycia lekko porowatego plastiku. Rzadko spotykany w tej klasie narzędzi uchwyt wiertarski z automatyczną blokadą wrzeciona jest niezaprzeczalnym atutem tego modelu.

Kress_500BS_1-1
W testach praktycznych potwierdziły się obietnice producenta o wyjątkowej szybkości wiercenia i wkręcania. Możliwości Kressa 500 BS sprawdziliśmy, mocując w sosnowej belce wkręt z niepełnym gwintem o średnicy 4 mm i długości 200 mm. Czynność ta zajęła maszynie zaledwie 2 s. Więc błyskawicznie. Z kolei w próbie wiercenia wiertłem krętym 20 mm przewierciliśmy na wylot sosnową belkę o szerokości 70 mm w 2,5 s.

Autor: Marek Pudło, pins

Dane techniczne wiertarki wysokoobrotowej Kress 500 BS

Moc

500 W

Obroty na biegu jałowym

3000/min

Maks. średnica wiercenia w drewnie/aluminium/stali

16/10/6 mm

Uchwyt wiertarski

10 mm

Waga

1,6 kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments