TEST WIEŃCOWEJ TARCZY DIAMENTOWEJ EXTREME TOOLS

Marka Extreme Tools w swojej ofercie posiada tarcze diamentowe z wieńcem ciągłym przeznaczone do czystego cięcia ceramiki i gresu. Efektywność i jakość ich pracy sprawdziliśmy w redakcyjnym warsztacie.

Testowane tarcze diamentowe Extreme Tools to narzędzia do cięcia płytek ceramicznych, jak też z gresu, klinkieru, kamienia itp. Wykonano je metodą zgrzewania ostrza (segmentu) diamentowego ze stalowym korpusem. Tarcze mają średnice 115, 125 i 230 mm (otwór mocujący – 22,23 mm), a więc przeznaczone są do stosowania w małych i dużych szlifierkach kątowych. Częścią roboczą tych narzędzi, czyli biorącą bezpośredni udział w cięciu, jest ciągły segment diamentowy o wysokości 10 mm i szerokości

2,2 mm (dane dotyczą tarczy o średnicy 125 mm). Spoiwo wykorzystane w segmencie jest miękkie, a więc tarczą można ciąć bardzo twarde materiały typu gres czy klinkier. Testowane narzędzie przeznaczone jest do cięcia na sucho i na mokro.

ExtremeTools_tarcz_diam_wienc-1

W redakcyjnym warsztacie sprawdziliśmy wieńcową tarczę diamentową Extreme Tools o średnicy 125 mm i grubości 2,2 mm. Napędzaliśmy ją szlifierką kątową Hitachi G 13VE (moc nominalna – 1320 W, stabilizowane obroty – 2800–10.000 min-1). Najpierw narzędziem przecinaliśmy twardą gresową płytkę podłogową o długości 300 mm i grubości 8 mm.

 

ExtremeTools_tarcz_diam_wienc-5

 

Zadanie to wykonaliśmy w czasie 20,07 s, uzyskując wysoką jakość cięcia, którą w skali 10-stopniowej oceniamy na 10. Następnie przecinaliśmy płytkę granitową o długości 300 i grubości 8 mm. Operacja trwała 15,01 s. W jej trakcie również uzyskaliśmy gładkie krawędzie po przecięciu, których jakość w skali 10-stoniowej oceniamy na 10. W ostatniej próbie przecinaliśmy ceramiczną płytkę ścienną szkliwioną o długości 300 mm i grubości 7,5 mm. Zadanie to wykonaliśmy w czasie 24,15 s, uzyskując maksymalną jakość cięcia. Oceniamy ją na 10 w skali 10-stopniowej.

 

ExtremeTools_tarcz_diam_wienc-2
Reasumując, redakcyjne testy pokazały, że wieńcowymi tarczami Extreme Tools przetniemy szybko i czysto dużą gamę ceramicznych, gresowych i kamiennych materiałów dekoracyjnych. Narzędzia te sprawdzą się więc w rękach glazurników, jak też fachowców zajmujących się wykańczaniem wnętrz.

pins

ExtremeTools_tarcz_diam_wienc-7

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar