TEST WIELOFUNKCYJNEJ PILARKI DWUTARCZOWEJ TRYTON TPD860K

Najważniejszą cechą wielofunkcyjnej pilarki dwutarczowej TRYTON TPD860K jest jej uniwersalność i bardzo bezpieczne bezodrzutowe cięcie.

 

Wielofunkcyjna pilarka dwutarczowa TRYTON TPD860K jest maszyną przeznaczoną dla specjalistów, którzy zajmują się szerokim spektrum prac i obrabiają wiele różnych materiałów: od betonu, przez aluminium i stal, po drewno i materiały drewnopodobne. Ich cięcie umożliwia stosowanie w testowanej pilarce 2-dyskowych tarcz o średnicy 125 mm z segmentami diamentowymi lub z zębami wykonanymi z węglików spiekanych.
Prezentowane elektronarzędzie w swojej konstrukcji oparte jest na budowie szlifierek kątowych. Jednakże wyposażone jest w przekładnię kątową, która przeciwbieżnie napędza dyski stosowanych w nim tarcz. Efektem tego jest wyeliminowanie tzw. efektu

odrzutu maszyny od ciętego materiału. Z powodu przeciwbieżnej pracy dysków tarczy siły przez nie generowane mają przeciwne wektory i znoszą się, co pozwala na dokładne cięcie. To umożliwia też bezpieczne zgłębianie tarcz w materiał, zaczynając od jego boku lub środka, a także na cięcie w obie strony, czyli do przodu, jak i do tyłu, czego nie można wykonać żadną pilarką tarczową.

Tryton_TPD860K-6

W pilarce TRYTON TPD860K mamy jednostkę napędową o mocy 860 W, generującą przez przekładnię od 3000 do 5500 obr./min. Są one regulowane elektronicznie za pomocą pokrętła umoszczonego w górnej części obudowy. Funkcja ta pozwala dobrać prawidłową prędkość obrotową tarczy do obrabianego materiału.
Dwudyskowa tarcza całkowicie zakryta jest przez dwie osłony: górną stałą i dolną ruchomą. Odsłaniana jest tylko w momencie cięcia. Urządzenie jest więc bardzo bezpieczne dla użytkownika i do tego ma ergonomicznie wyprofilowaną rękojeść główną z włącznikiem uniemożliwiającym przypadkowe uruchomienie oraz wygodny dodatkowy uchwyt obwodowy. Jest też laser pokazujący linię cięcia, który zwiększa dokładność pracy i ułatwia operowanie maszyną. Aby ograniczyć pylenie w czasie cięcia, pilarkę wyposażono w króciec do podłączenia odkurzacza przemysłowego. Zastosowane rozwiązanie odsysania pyłu np. doskonale sprawdza się podczas cięcia płytek granitowych z użyciem tarczy z dyskami diamentowymi.

Tryton_TPD860K-10

Podczas redakcyjnych testów pilarką TRYTON TPD860K przecinaliśmy bardzo szeroką gamę materiałów. Z zastosowaniem tarcz diamentowych obrabialiśmy klinkier, płytki granitowe, twardy beton oraz profile aluminiowe, natomiast z użyciem tarczy pilarskiej z zębami węglikowymi – profile stalowe, rurki miedziane CO, tworzywowo-aluminiowe do ogrzewania podłogowego oraz PCV, deski z drewna miękkiego oraz twardego egzotycznego i płyty wiórowe (OSB). Cięcie wszystkich wymienionych materiałów przebiegało bardzo sprawnie i bezproblemowo. Urządzenie zapewnia więc nie tylko bezpieczną pracę, ale też efektywną. Aby uzyskiwać nim bardzo dobre rezultaty w pracy, należy podczas niej smarować tarcze. Używamy do tego walcowych sztyftów zawierających wosk. Ilość podawanego smaru reguluje się pokrętłem znajdującym się w tylnej części osłony tarcz. Podczas testów stwierdziliśmy, że TRYTON TPD860K jest łatwy w obsłudze, tarcze zmienia się bowiem szybko dzięki wyposażeniu pilarki w blokadę wrzeciona.

Tryton_TPD860K-11

Reasumując, dwutarczowa pilarka TRYTON TPD860K to uniwersalne narzędzie do cięcia wyposażone w mocny silnik i elektroniczną regulację obrotów. Dzięki odpowiednio dobranym tarczom przetniemy nim bardzo szeroką gamę materiałów: beton, klinkier, kamień, aluminium, stal, drewno i różnorodne materiały drewnopodobne. Urządzenie jest ergonomiczne, łatwe w obsłudze i mocne oraz bardzo efektywne w pracy.

pins

Tryton_TPD860K-3

 

Dane techniczne pilarki dwutarczowej TRYTON TPD860K

Moc 860 W
Obroty na biegu jałowym 3000-5500/min
Średnica tarczy szlifierskiej 125 mm
Maks głębokość cięcia 25 mm
Waga 3 kg

Tryton_TPD860K-9

Tryton_TPD860K-8

Tryton_TPD860K-4

1100w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2017/12/Tryton_TPD860K-4-300x200.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2017/12/Tryton_TPD860K-4-1024x682.jpg 1024w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2017/12/Tryton_TPD860K-4-360x240.jpg 360w" sizes="(max-width: 1100px) 100vw, 1100px" />