TEST TRZEWIKÓW ROBOCZYCH HÖGERT TECHNIK HT5K512

Niedawno w ofercie marki Högert Technik znalazło się obuwie robocze należące do nowej linii produktów ochrony osobistej. Przyjrzeliśmy się bliżej trzewikom roboczym Högert Technik HT5K512.

 

Testowane trzewiki robocze Högert Technik HT5K512 mają skórzano-materiałową cholewkę, są optymalnie dopasowanie do stopy i zapewniają pełną wygodę użytkowania. Wyprodukowano je zgodnie z normą EN ISO 20 345:2011, która określa standardy dotyczące obuwia bezpiecznego. Trzewiki spełniają tzw. rozszerzone wymagania bezpieczeństwa (S1P). Zastosowano w nich poliuretanową podeszwę antypoślizgową (SRC) ze stalową wkładką chroniącą przed przebiciami do 1100 kN. Buty mają wzmocnioną zabudowę pięty oraz stalowy podnosek zabezpieczający palce, który wytrzymały jest na uderzenia o energii do 200

J. W produkcie znajdziemy też wyściółkę EVA zapobiegającą otarciom i podszewkę wykonaną z oddychającej dzianiny siatkowej zapewniającej dobrą wentylację stopy. Trzewiki Högert Technik HT5K512 zapewniają też absorbcję energii w części piętowej i są odporne na olej napędowy i smary. Mają design sportowy i kolor granatowo-zielony z czarnymi wstawkami oraz elementami odblaskowymi.

Testy trzewików Högert Technik HT5K512 rozpoczęliśmy od ich codziennego użytkowania, a więc używaliśmy ich przez trzy dni do chodzenia, załatwiania spraw redakcyjnych, nawet odbyły one spacer 4-kilometrowy po pobliskim lesie. Okazały się bardzo wygodne, szczególnie ich walory doceniliśmy w nieco grząskim leśnym terenie. Następnie udaliśmy w nich do zaprzyjaźnionego warsztatu samochodowego, aby się poślizgać na zaolejonym betonie. Niestety, próby ślizgowe nam nie wyszły, a przy okazji okazało się, że mechanikom też potrzebne jest takie obuwie. Dla nich nie tylko ważne jest anypoślizgowe zabezpieczenie podeszew, ale też odporność butów na smary i oleje oraz nowoczesny design. Reperują bowiem wypasione fury i chcą przy nich dobrze wyglądać. Wiedzą, że klienci nie tylko oceniają ich pracę, ale także, jakie narzędzia oraz sprzęt mają oraz jak wygląda warsztat i oni sami.

Teraz przyszedł czas na cięższe próby. Najpierw wkręcaliśmy wkręt samowiercący w podeszwę buta. Pomimo wielu prób okazało się to niemożliwe do wykonania z powodu wytrzymałej i twardej wkładki stalowej. Jej celem, jak już wspominaliśmy, jest zabezpieczenie podeszwy przed przebiciami o sile do 1100 kN. Nadmieniamy, że duży opór stawiał też poliuretanowy materiał podeszwy. Następnie spuszczaliśmy na nos jednego z trzewików Högert Technik HT5K512 15-kologramowy ciężarek z wysokości 3 m. Siła jego uderzenia, co łatwo wyliczyć, wynosiła 220 J, czyli o 10% przekraczała wytrzymałość noska testowanego trzewika. Aby przekonać się, czy trzewiki chronią stopę, do ich środka włożyliśmy piłeczki pinpongowe. Po wykonaniu próby wyjęliśmy je nieuszkodzone. Dla porównania ten sam odważnik spuściliśmy z wysokości 0,7 m na buty typu adidas wypełnione piłeczkami. Wskutek uderzenia ze znacznie niższej wysokości doszło do popękania piłeczek.

Reasumując, klient, kupując trzewiki Högert Technik HT5K512, nabywa nie tylko wygodne i estetyczne buty zabezpieczające go przed upadkiem, ale także pewną ochronę stóp przed urazami ciężkimi przedmiotami, np. cegłami, pustakami, elementami stalowymi itd., czy spowodowanymi przebiciami podeszwy.

pins

Sprawdzenie, czy trzewiki przeciwdziałają ślizganiu po zaolejonychpowierzchniach

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments