Test tarczy Kronenflex Z960 TX Special

Kronenflex Z960 TX Special z linii tarcz agresywnych jest tarczą o grubości 1 mm i formie płaskiej, charakteryzującą się najwyższą agresywnością. Zastosowano w niej mieszankę ziaren cyrkonowych i korundowych o wielkości do 46 oraz wzmocnione spoiwo żywiczne (BF) bez zanieczyszczeń żelazowych, siarkowych i chlorkowych (ich zawartość jest mniejsza od 0,1%).

Z960 TX Special to tarcza bardzo twarda (T). Przeznaczono ją do cięcia twardych materiałów: stali nierdzewnej i węglowej, tytanu oraz twardych stopów metali. Tarcza daje zimne cięcia i praktycznie nie tworzy gratu, co oznacza redukcję szlifierskiej obróbki wykańczającej. Narzędzie odznacza się najwyższą wydajnością oraz żywotnością. Z960

TX Special oferowane są w wykonaniach o średnicach 115 i 125 mm i przeznaczone  do stosowania w elektrycznych szlifierkach kątowych.

 

Tarcze Kronenflex Z960 TX Special to narzędzia profesjonalne o zwiększonej agresywności i żywotności, jak też odznaczające się najwyższym poziomem bezpieczeństwa pracy. Dystrybuowane są w specjalnym opakowaniu (tzw. Kronenflex box), które w porównaniu do konwencjonalnych opakowań znacznie wydłuża przydatność tych narzędzi do użycia (tzw. świeżość) i zachowuje ich zwiększoną do 40% efektywność. Tarcze Kronenflex Z960 TX Special wyprodukowano, stosując stelaże z mocnego włókna szklanego, wysokiej jakości żywice i syntetyczne ziarna ścierne. Maksymalnie zredukowano  zanieczyszczenia żelazowe, siarkowe i chlorkowe, które powodują korozję stali nierdzewnej (INOX). KLINGSPOR przeprowadza ścisłą kontrolę procesów ciśnieniowego formowania tarcz oraz ich wypalania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i stabilnych pod względem parametrów procesów technologicznych tarcze Kronenflex są  nie tylko wysoce wydajne podczas pracy , lecz  także gwarantują najwyższy poziom jej bezpieczeństwa i są zgodne z restrykcyjnymi regulacjami oSa oraz europejskich norm (EN 12413).

Do redakcyjnego warsztatu trafiły tarcze Kronenflex Z960 TX Special o średnicy 125 mm. Do ich napędu użyliśmy szlifierki kątowej Metabo WE 14-125 Plus o mocy nominalnej 1400 watów i maksymalnych obrotach na biegu jałowym wynoszących 10.500/min. Aby móc sprawdzić efektywność cięcia tarczy, użyliśmy dwóch połączonych profili ze stali nierdzewnej o boku 2 cm i grubości ścianki 2 mm, płaskownika ze stali nierdzewnej o długości 10 cm i grubości 11 mm oraz pręta pełnego ze stali konstrukcyjnej o średnicy 30 mm. Uzyskane wyniki podane są w tabeli zamieszczonej w artykule.

 

Wyniki redakcyjnych testów tarcz Kronenflex Z960 TX Special

Tarcza

Z960 TX Special

Profile INOX

3,89 s

Pręt stalowy

14,21 s

Płaskownik INOX

16s

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar