Test tarczy Kronenflex K960TX Special

Tarcza Kronenflex K960TX Special uzupełnia ofertę firmy Klingspor w klasie Special (najwyższa półka jakościowa) o poszukiwany na rynku produkt z ziarnem elektrokorundu ceramicznego.

Tarcza jako reprezentant klasy Special oferuje wysoką wydajność przy zwiększonej agresywności cięcia stali nierdzewnej, zwykłej i wysokostopowej. W efekcie możliwe jest szybkie cięcie tych materiałów nawet pod ciężarem samej szlifierki kątowej. Nowa tarcza dostępna jest w opakowaniu Klingspor Box, które zabezpiecza produkt przed negatywnym wpływem wilgoci z atmosfery. Daje to wymierne korzyści dla użytkownika, który otrzymuje tarcze o najwyższej wydajności nawet wiele miesięcy od daty ich produkcji. Kronenflex K960TX

Special dostępne są w wersjach o średnicy 115 i 125 mm. Zastosowano w nich ziarno elektrokorundu ceramicznego o granulacji 46.

W redakcyjnym warsztacie testowaliśmy tarczę Kronenflex K960TX Special o średnicy 125 mm. Podczas pierwszej próby do całkowitego zużycia przecinaliśmy nią płaskownik ze stali nierdzewnej o grubości 5 mm i szerokości 80 mm, napędzając szlifierką kątową Metabo WEA 17-125 Quick, i stosując lekki posuw oraz przemienne ruchy szlifierki (do przodu i tyłu). Do całkowitego zużycia tarczy wykonaliśmy 19 cięć, a całkowita długość przeciętego materiału ze stali nierdzewnej to 152 cm, średni czas cięcia wyniósł 8,69 s, zaś najkrótszy czas cięcia – 6,19 s.
W drugim zadaniu testowym przecinaliśmy płaskownik ze stali konstrukcyjnej o grubości 5 mm i szerokości 100 mm z użyciem dużego posuwu. Sprawdziliśmy w nim efektywność cięcia. Płaskownik został przecięty w czasie 7,19 s. 

Reasumując, tarcza K960TX Special jako narzędzie z najwyższej półki jakościowej ma żywotność, którą w skali 7-stopniowej oceniamy na 7. Odznacza się przy tym najwyższą agresywnością. Oceniamy ją w skali 7-stopniowej na 7. Narzędzie jest więc i ekonomiczne, i bardzo wydajne. Doskonale sprawdzi się w zastosowaniachprzemysłowych.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments