Test tarczy Kronenflex A960 TZ Special

Kronenflex A960 TZ Special z linii tarcz twardych jest tarczą ogólnego stosowania o grubości 1 mm i formie płaskiej. Wykorzystano w niej ziarna korundowe o wielkości do 46 i wzmocnione spoiwo żywiczne (BF) bez zanieczyszczeń żelazowych, siarkowych i chlorkowych (ich zawartość poniżej 0,1%).

 

A960 TZ Special to tarcza bardzo twarda (T). Przeznaczoną ją do cięcia stali i stali nierdzewnej. Daje  zimne cięcia i praktycznie nie tworzy gratu, dzięki czemu zredukowano szlifierską obróbkę wykańczająca. Narzędzie odznacza się wysoką wydajnością oraz najwyższą żywotnością. A960 TZ Special oferowane są w wykonaniach o średnicach 115 i 125 mm i przeznaczone

 do użytku w elektrycznych szlifierkach kątowych.

 

Tarcze Kronenflex A960 TZ Special to narzędzia profesjonalne o zwiększonej agresywności i żywotności, jak też odznaczające się najwyższym poziomem bezpieczeństwa pracy. Dystrybuowane są w specjalnym opakowaniu (tzw. Kronenflex box), które w porównaniu do konwencjonalnych opakowań znacznie wydłuża przydatność tych narzędzi do użycia (tzw. świeżość) i zachowuje ich zwiększoną do 40% efektywność. Tarcze Kronenflex A960 TZ Special wyprodukowano, stosując stelaże z mocnego włókna szklanego, wysokiej jakości żywice i syntetyczne ziarna ścierne. Maksymalnie zredukowano  zanieczyszczenia żelazowe, siarkowe i chlorkowe, które powodują korozję stali nierdzewnej (INOX). KLINGSPOR przeprowadza ścisłą kontrolę procesów ciśnieniowego formowania tarcz oraz ich wypalania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i stabilnych pod względem parametrów procesów technologicznych tarcze Kronenflex są  nie tylko wysoce wydajne podczas pracy , lecz  także gwarantują najwyższy poziom jej bezpieczeństwa i są zgodne z restrykcyjnymi regulacjami oSa oraz europejskich norm (EN 12413).

Do redakcyjnego warsztatu trafiły tarcze Kronenflex A960 TZ Special o średnicy 125 mm. Do ich napędu użyliśmy szlifierki kątowej Metabo WE 14-125 Plus o mocy nominalnej 1400 watów i maksymalnych obrotach na biegu jałowym wynoszących 10.500/min. Aby móc sprawdzić efektywność cięcia tarczy, użyliśmy dwóch połączonych profili ze stali nierdzewnej o boku 2 cm i grubości ścianki 2 mm, płaskownika ze stali nierdzewnej o długości 10 cm i grubości 11 mm oraz pręta pełnego ze stali konstrukcyjnej o średnicy 30 mm. Uzyskane wyniki podane są w tabeli zamieszczonej w artykule.

 

Wyniki redakcyjnych testów tarcz Kronenflex A960 TZ Special

Tarcza

A960 TZ Special

Profile INOX

4,87 s

Pręt stalowy

15,08

Płaskownik INOX

17,94s

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar