Test tarczy diamentowej Klingspor DT 900 FT

DT 900 FT należy do linii Special, która grupuje narzędzia najwyższej jakości o dużej wydajności i długiej trwałości. Przeznaczono je dla użytkowników, którzy stawiają im najwyższe wymagania pod względem wydajności i niezawodności, w tym w przypadku do stosowania w trudnych warunkach pracy.

Tarcza ma segment ciągły typu turbo i wykonanie spiekane. Narzędzie jest przeznaczone do cięcia kamionki, glazurowanych kafli piecowych, płytek ceramicznych, granitu, itp., czyli twardych materiałów budowlanych. Klingspor produkuje ją w wykonaniach o średnicach 115 i 125 mm. DT 900 FT można ciąć na sucho lub mokro za pomocą szlifierek kątowych. Segment ciągły

tarczy ma wymiary (szer. x wys.): 1,4 x 7 mm (tarcza 115 i 125 mm). W skali 7-punktowej niemiecki producent ocenił agresywność DT 900 FT na 7 pkt, a żywotność na 6.

W redakcyjnym warsztacie bliżej przyjrzeliśmy się tarczy Klingspor DT 900 FT o średnicy 125 mm. Przecinaliśmy nią płytkę gresową o długości 30 cm i grubości 9 mm. Tak jak w poprzednich testach do napędu tarczy użyliśmy wyposażonej w osłonę CED 125 szlifierki kątowej Metabo WEA 17-125 Quick o mocy nominalnej 1700 watów i obrotach 11.000 min-1. Gres przecięliśmy w czasie 16,05 s. Podane tu wyniki można porównać z naszymi testami na www.portalnarzedzi.pl. Naszym zdaniem tarcza należąca do najwyższej grupy jakościowej Klingspora pokazała, że gres tnie bardzo szybko i czysto. Jest to niewątpliwie zasługą niewielkiej szerokości jej segmentu (tylko 1,4 mm), dzięki czemu odczuwalnie dla operatora zmniejszono oporycięcia.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments