Test tarczy diamentowej Cobra Tools Toxico

Niedawno trafiła do nas na testy kolejna tarcza marki Cobra Tools, którą w ub.r. na polski rynek wprowadziła wrocławska firma Adiam. Tym razem była to tarcza typu turbo oznaczona jako Cobra Tools Toxico.

 

Cobra Tools Toxico to klasycznej konstrukcji diamentowe tarcze turbo, czyli mające ciągły wieniec diamentowy specjalnie nacinany (ryflowany). Dostępne są w średnicach 125 i 230 mm. Ich wieniec turbo ma wymiary (szer. x wys.) 2,4 x 10 mm (125 mm) i 2,8 x 10 mm (230 mm). Narzędzia te przeznaczone są do szybkiej obróbki twardych materiałów budowlanych, takich jak klinkier, granit, beton,

itp. Stąd spoiwo ich wieńca zaliczane jest do spoiw miękkich.

Przypomnijmy, wszystkie tarcze marki Cobra Tools to narzędzia produkowane w nowoczesnej fabryce dysponującej zaawansowanymi technologiami i 19-letnimi doświadczeniami w opracowywaniu i wytwarzaniu narzędzi diamentowych. Tarcze Cobra Tools mają diamentowe segmenty/wieńce pod względem właściwości cięcia zaprojektowane specjalnie na polski rynek. Dzięki restrykcyjnej, wieloetapowej kontroli jakości objęte są wieczystą gwarancją na zachowanie właściwości tnących segmentu diamentowego. Produkty te mają profesjonalną jakość, co oznacza w ich przypadku dużą koncentrację diamentów i perfekcyjnie dobrane spoiwo segmentu. Zaś ich dysk stalowy poprawia bezpieczeństwo pracy i pozytywnie  wpływa na jej jakość. Wyjątkowość oferty marki Cobra Tools polega na tym, że oznaczone nią narzędzia są dostępne cenowo praktycznie dla każdego użytkownika.

 

 

W redakcyjnym warsztacie testowaliśmy tarczę Cobra Tools Toxico o średnicy 125 mm. Do jej napędu użyliśmy bruzdownicy Protool DSC-AGP 125 o mocy 1400 W i obrotach 11.000/min. Pierwszy nasz test polegał na wykonaniu w betonie B45 bruzdy o głębokości 3 cm i długości 45 cm. Operacja ta zajęła nam 23,14 s. Nasze wrażenia z testów są następujące: tarcza wchodziła w beton B45 bezproblemowo i efektywnie wycinała bruzdę. Następnie wykonaliśmy drugi test wycinania w elemencie granitowym bruzdy o głębokości 3 cm i długości 30 cm. Zadanie to trwało 30,05 s, a podczas niego nasze wrażenia były podobne: tarcza płynnie zagłębia się w granit i szybko tnie ten materiał. Uzyskane wyniki testów były warunkowane elektroniką bruzdownicy, która nie pozwalała na wywieranie zbyt mocnego posuwu. Naszym zdaniem można tarczą Cobra Tools Toxico uzyskać co najmniej 2 razy większą wydajność, ale to może mieć negatywny wpływ na napędzające je maszyny z powodu większego obciążenia.

Reasumując, nasze testy pokazały, że tarczą Cobra Tools Toxico przetniemy szybko i sprawnie twarde materiałybudowlane.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments