TEST TARCZY DIAMENTOWEJ COBRA TOOLS CONSTRICTOR

Tarcza Cobra Tools Constrictor w tym roku weszła do oferty narzędzi diamentowych firmy Adiam. W redakcyjnym warsztacie sprawdziliśmy, jak radzi sobie z cięciem różnych rodzajowo materiałów.

Cobra Tools Constrictor to uniwersalne tarcze diamentowe. Można nimi ciąć zróżnicowane rodzajowo materiały budowlane: beton, beton zbrojony, cegły klinkierową i zwykłą oraz silikaty itp. Dzięki temu testowane narzędzia ułatwiają i przyspieszają prace wykonywane na placach budowy. Wykonawcy bowiem nie muszą tracić cennego czasu na wymianę narzędzi w szlifierkach czy przecinarkach, gdy obrabiają różne rodzajowo materiały. Tarcze Cobra Tools Constrictor oferowane są wersjach o średnicach 230 i 350 mm i stosuje się je w przecinarkach stołowych

oraz dużych szlifierkach kątowych. Można nimi ciąć zarówno na sucho, jak i mokro.

Testowane tarcze 230 mm mają 18 segmentów diamentowych o wysokości 14,7 mm, grubości 2,8 mm i długości 32 mm, zaś o średnicy 350 mm – 24 segmenty o wysokości 14,7 mm, grubości 3,3 mm i długości 32 mm. W segmentach zastosowano średnio miękkie spoiwo, które – jak wiadomo – optymalne jest do cięcia znacznie różniących się rodzajowo materiałów. W dysku wykonano też otwory w celu kompensacji naprężeń powstających podczas pracy na skutek nagrzewania się narzędzia.

 

Cobra_Tools_Constrictor-3

Podczas redakcyjnych testów tarczy diamentowej Cobra Tools Constrictor o średnicy 230 mm do jej napędu zastosowaliśmy szlifierkę kątową Makita GA9040R o mocy 2600 W i obrotach 6600/min. Najpierw przecinaliśmy twardą płytę betonową o przekroju 6,5 x 20 cm uzbrojoną trzema stalowymi prętami o średnicy 20 mm. Zadanie wykonaliśmy w 27 s. Następnie podwyższyliśmy stopień twardości materiałów, montując na płycie do cięcia dwie cegły klinkierowe (2 x 6 x 12 cm). Operacja ich przecięcia trwała 30,25 s. W ostatniej z prób testowych przecięliśmy dwie cegły zwykłe (2 x 6 x 12 cm), będące w dużym stopniu materiałem abrazywnym i dlatego trudnym do cięcia dla tarcz diamentowych. Zadanie to wykonaliśmy w 23,88 s.

 

Cobra_Tools_Constrictor-5

Nasze wrażenia z testów są następujące: tarcza szybko pokonywała opory materiałów ceglanych, pokazując, że bardzo dobrze radzi sobie zarówno z twardą, jak i miękką ceramiką. Z betonem też nie miała żadnych problemów, jedynie nieco zwolniła na stalowych prętach zbrojeniowych.

Reasumując testy redakcyjne, tarczą diamentową Cobra Tools Constrictor efektywnie przetniemy szeroką gamę różnych rodzajowo materiałów budowlanych. Gdy dodamy do tych właściwości przyjazną jej cenę, to okazuje się, że nie tylko przyspieszy ona prace, ale także znacznie zmniejszy ich koszty.

cobra-constrictor-okl

pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar