Test tarczy diamentowej Cobra Tools Attack

Niedawno w redakcyjnym warsztacie mieliśmy okazję przetestować tarcze Cobra Tools Attack, które w ub.r. na rynek wprowadziła wrocławska firma Adiam. Narzędzia te poddaliśmy trzem ciężkim testom cięcia twardych materiałów budowlanych.

 

 

 

Cobra Tools Attack to klasycznej konstrukcji diamentowe tarcze segmentowe. Dostępne są w średnicach 125, 230 i 350 mm. Mają segmenty o wymiarach (dł. x szer. x wys.) 30 x 2,2 x 10 mm (125 mm), 34 x 2,8 x 10 mm (230 mm) i 40 x 3,5 x 10 mm (350 mm).

width="409" height="389"/>Narzędzia te przeznaczone są do cięcia twardych materiałów budowlanych, takich jak klinkier, granit, beton, itp.
Warto tu wspomnieć, że wszystkie tarcze marki Cobra Tools to produkty wytwarzane w zaawansowanych technologicznie zakładach. Ich segmenty diamentowe zaprojektowano specjalnie na polski rynek. Tarcze Cobra Tools, będące owocem 19 lat doświadczeń w opracowywaniu i produkcji narzędzi diamentowych, dzięki restrykcyjnej, wieloetapowej kontroli jakości objęte są wieczystą gwarancją na zachowanie właściwości tnących segmentu diamentowego. Produkty te mają profesjonalną jakość, co oznacza w ich przypadku dużą koncentrację diamentów i perfekcyjnie dobrane składniki segmentu. Zaś wysokiej jakości dysk stalowy poprawia bezpieczeństwo pracy i wpływa na jej jakość. Wyjątkowość oferty marki Cobra Tolls polega na tym, że oznaczone nią narzędzia są dostępne cenowo praktycznie dla każdego użytkownika.
Do redakcyjnego warszatu trafiła tarcza Cobra Tools Attack o średnicy 125 mm. Do jej napędu użyliśmy szlifierki kątowej Metabo WE 14-125 Plus o mocy 1400 W i obrotach 10.500/min. Najpierw w betonie B45 wykonaliśmy nią bruzdę o głębokości 3 cm i długości 20 cm. Zajęło to nam 16,15 s. Nasze wrażenia z testów są następujące: tarcza wchodziła w beton B45 jak w masło i szybko wycinała bruzdę. Następnie skracaliśmy element granitowy o grubości 2,5 cm i długości 11 cm. Zadanie to wykonaliśmy w czasie 13,06 s. Z tym materiałem tarcza też poradziła sobie bardzo sprawnie. Ostatni test polegał na wycięciu bruzdy o głębokości 3 cm i długości 12 cm w twardej cegle klinkierowej. Operację tę wykonaliśmy 11,04 s. Trzeci test potwierdził wyniki dwóch pierwszych prób. Zatem można stwierdzić, że tarczą Cobra Tools Attack możemy bardzo wydajnie ciąć bardzo twarde materiałybudowlane.