Test tarczy diamentowej CARAT BRONZE UNIVERSAL

Tarcze BRONZE UNIVERSAL mają klasyczną konstrukcję segmentową. Zastosowano w nich segmenty o wysokości 10 mm. Narzędzia te są najniższej klasy ECONOMY i przeznaczone do cięcia materiałów o strukturze twardej: betonu, gęstego silikatu, wyrobów betonowych, jak też kamienia. Są one dostępne w średnicach 115, 125, 150, 180, 230 mm (do szlifierek kątowych). Przystosowano je do cięcia na sucho.

W trakcie naszych testów wykonaliśmy cięcia betonu zbrojonego i elementu granitowego. Do napędu tarczy wykorzystaliśmy szlifierkę kątową Hitachi G13SB3 o mocy nominalnej 1300 W i obrotach 11.000/min. Nasze wrażenia z testów były następujące: tarcza BRONZE UNIVERSAL łatwo wchodzi w materiał betonowy

(czas cięcia bruzdy w żelbetonie o głębokości 3 cm i długości 8,5 cm przez dwa zbrojenia o średnicy 0,5 cm – 15,87 s) i granitowy (czas cięcia elementu 9 x 2,7 cm – 15,97 s), jednak do szybkiego cięcia wymaga sporego nacisku. Podczas prób nie zauważyliśmy nadmiernego zwolnienia obrotów szlifierki podczas cięcia tych elementów i, jak na tarczę najniższej klasy jakościowej, tnie ona bardzo efektywnie, radząc sobie bez większych problemów ze zbrojeniem o średnicy 5 mm. Naszym zdaniem, tarcza BRONZE UNIVERSAL zapewnia przyzwoitą wydajność cięcia w szerokiej gamie materiałów, w tym w twardych granicie i betonie zbrojonym.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments