Test tarczy diamentowej Adiam Hornet

Adiam Hornet to nowoczesna tarcza diamentowa do skomplikowanych prac w twardym kamieniu, klinkierze i betonie. Szczególnie polecana do cięcia szlifierkami kątowymi.

 

 

Tarcze Adiam Hornet mają zamkniętą krawędź tnącą oraz boczne segmenty ochronne, które zapewniają wysoką jakość rzazu przy cięciu z ręki. Inaczej mówiąc: są to tarcze turbo o zróżnicowanej wysokości segmentu. Przeznaczono je do cięcia betonu, betonu zbrojonego, bloków betonowych, cegły klinkierowej, granitu, klinkieru i klinkieru twardego. Dostępne są cztery wykonania tych tarcz o średnicach: 125, 150, 180 i 230 mm.

style="float: right;" src="https://portalnarzedzi.pl/img/uploads/Adiam_Hornet_ 02.JPG" alt="" width="500" height="333"/>
Do testów redakcyjnych trafiła tarcza Adiam Hornet o średnicy 125 mm i szerokości segmentu 2,4 mm. Pierwszy test przeprowadziliśmy na efektywność cięcia klinkieru. Obrabialiśmy nią klinkierowy przewód kominowy o grubości 1,5 cm na długości 50 cm. Użyliśmy do tego bruzdownicy Protool DSC-AGP 125 o mocy 1400 W i obrotach 11.000/min. Uzystaliśmy czas 17,08 s. Można więc powiedzieć, że tarcza Adiam Hornet bardzo efektywnie radzi sobie z najtwardszymi materiałami, takimi jak klinkier, dając przy tym bardzo czyste cięcia. Następnie wykonaliśmy cięcie granitu, wykonując bruzdę w elemencie z materiału o głębokości 3 cm i długości 30 cm. Użyliśmy do tego, tak jak poprzednio, bruzdownicy Protool. Operacja ta zajęła nam 22,2 s. Tu też tarcza Hornet zdała egzamin na piątkę z plusem. Podczas obróbki granitu nie dochodziło do iskrzenia, co oznacza, że narzędzie jest prawidłowo zaprojektowane do obróbki twardych materiałów: beton, kamień i klinkier. Uzyskaliśmy też czyste krawędzie po przecięciu, co oznacza, że tarcza zapewnia wysoką jakość cięcia.
Reasumując, tarcza Adiam Hornet to wysoko wydajne narzędzie obróbki twardych materiałów budowlanych, a przy tym zapewniające wysoką jakość cięcia. Aby wykorzystać jej pełne możliwości, zalecamy używanie szlifierek lub bruzdownic o dość dużej mocy.