Test tarczy diamentowej Adiam Fliese Music

Z bogatej oferty narzędzi diamentowych firmy Adiam wybraliśmy do testów tarczę FLIESE MUSIC  przeznaczoną do cięcia glazury i terakoty.

 

 

Adiam FLIESE MUSIC to profesjonalna tarcza do cięcia płytek i kafli o różnej klasie twardości (od mniej wymagającej glazury po twarde gresowe płytki podłogowe). Wszystkie tarcze tej serii wyposażone są w unikatowy rdzeń kompozytowy dodatkowo usztywniający dysk. Co więcej, zastosowanie przekładek oraz kołków miedzianych znacznie absorbuje drgania, co objawia się dwojako: w postaci redukcji drgań na segmencie (ma to niepodważalny wpływ na jakość cięcia) oraz poprzez redukcję

generowanego hałasu. Na rynku pojawiło się ostatnio wiele narzędzi z imitacją klejonego korpusu. Bardzo łatwo odróżnić podróbkę po braku czterech jaśniejszych śladów instalacji kołków miedzianych, które są normalnie łatwo dostrzegalne. Sam segment to opatentowana konstrukcja. Wieniec ryflowany, bo tak zwykł być nazywany, łączy wszystko co najlepsze z segmentu typu turbo (zmniejszone tarcie) oraz segmentu typu ciągłego (brak odprysków, czysty rzaz).

 

 

Tarcze Adiam Fliese Music dostępne są w średnicach: 115, 125, 180, 200, 230, 250, 300, 350 mm i przeznaczone do cięcia na sucho i mokro. Zatem można je stosować w szerokiej gamie maszyn: piłach stołowych, małych i dużych szlifierkach kątowych.
W redakcyjnych testach sprawdziliśmy możliwości tarczy Adiam FLIESE MUSIC o średnicy 200 mm w cięciu na mokro. Do jej napędu wykorzystaliśmy piłę stołową BATTIPAV VIP 290 o mocy 1000 W i obrotach 2800/min. Maszyną tą wykonaliśmy cięcia podłogowych płytek gresowych oraz elewacyjnych klinkierowych i grubego elementu z marmuru. Przedmiotem naszych testów była jakość cięcie. We wszystkich próbach otrzymaliśmy po przecięciu czyste krawędzie, które nie potrzebują dodatkowego doszlifowania. Zauważalny jest także inny, mniej uciążliwy ton dźwięku generowanego podczas pracy.
Nasze wrażenia z testów są następujące: Adiam Fliese Music łatwo wchodzi w materiał, nie wymaga większego docisku i czysto tnie materiały nieszkliwione. Do uzyskania dobrych jakościowo i bardzo dobrych efektów potrzebny jest delikatny posuw i pewne zamocowanie materiału.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments