TEST TARCZY DIAMENTOWEJ ADIAM FLIESE MUSIC

W tarczach Adiam FLIESE MUSIC zastosowano innowacyjne rozwiązania tłumienia drgań. Dzięki temu znacznie zredukowano hałas podczas cięcia, zwiększono też jego jakość.

 

Adiam FLIESE MUSIC to profesjonalne tarcze przeznaczone do cięcia gresu, dachówek, glazury, granitu, klinkieru, klinkieru twardego i marmuru. Przetniemy więc nimi materiały o zróżnicowanej twardości: od mniej wymagającej glazury po twarde gresowe płytki podłogowe. W tarczach Adiam FLIESE MUSIC zastosowano unikatowy korpus typu sandwich. Składa się on ze znitowanych trzech warstw. Zewnętrzne wykonano ze stali, zaś wewnętrzną z miękkiej miedzi, która tłumi drgania, a w konsekwencji i hałas. Tak wykonany dysk nie ustępuje sztywnością korpusom stalowym. W jego przypadku pozytywny

wpływ na obniżenie drgań ma też zastosowanie nitów miedzianych. Mniej drgań to nie tylko cicha praca tarczy, ale także wyższa jakość cięcia. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obecnie na rynku jest wiele podróbek tego rozwiązania. Można je poznać po braku czterech jaśniejszych śladów instalacji kołków miedzianych, które są łatwo dostrzegalne, a także po tym, że tylko w niewielkim stopniu tłumią wibrację i hałas.
Ostrze w tarczach Adiam FLIESE MUSIC stanowi wieńcowy segment diamentowy o opatentowanej konstrukcji. Jest to specjalnie ryflowany wieniec o wzorze rybiej łuski, który łączy najlepsze cechy segmentów turbo (zmniejszone tarcie) oraz typu ciągłego (czysty, dokładny rzaz i brak odprysków).

Tarcze Fliese Music oferowane są przez wrocławską firmę Adiam w średnicach: 115, 125, 180, 200, 230, 250, 300, 350 mm i przeznaczone do cięcia na sucho oraz na mokro i stosowania w szerokiej gamie maszyn: od różnego rodzaju pił stołowych, przez duże szlifierki kątowe 230 mm do tego typu urządzeń klasy 115 mm.

W redakcyjnych testach sprawdziliśmy możliwości tarczy Adiam FLIESE MUSIC o średnicy 300 mm i grubości 2,3 mm w cięciu na mokro. Do jej napędu wykorzystaliśmy piłę stołową o mocy 2,2 kW i obrotach 2800/min. Z użyciem tej maszyny wykonaliśmy cięcia podłogowych płyt gresowych i granitowych, płytek podłogowych i ściennych oraz tarasowych klinkierowych. Podczas wszystkich prób stosowaliśmy delikatny posuw. Nie mieliśmy z tym problemu, gdyż testowana tarcza bardzo łatwo zagłębia się w obrabiany materiał bez względu na to, czy jest bardzo twardy, czy miękki. Przedmiotem naszych testów była wyłącznie jakość cięcia. Ocenialiśmy ją w skali 10-stopniowej. I tak jakość cięcia ściennych płytek ceramicznych oceniamy na 9+, podłogowych ściennych płytek ceramicznych na 10+, płytek klinkierowych – na 10, płyt gresowych – na 10-, płyt granitowych – na 10. Biorąc pod uwagę lekkie wibracje generowane przez użytą piłę stołową, na podstawie uzyskanych wyników kwalifikujemy testowaną tarczę Adiam FLIESE MUSIC do wąskiej grupy diamentowych narzędzi tnących zapewniających doskonałe wyniki jakościowe. Oczywiście, potrzebna jest do tego także wysokiej jakości piła lub szlifierka kątowa odznaczająca się niskim lub bardzo niskim poziomem wibracji. Naszym zdaniem tarcza Adiam FLIESE MUSIC spełnia wysokie wymagania glazurników, dla których jakość i dokładność pracy jest głównym priorytetem. Przy tym pracuje cicho, a więc nie nadwyręża słuchu i tym samym nie powoduje dodatkowego zmęczenia.

pins

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar