TEST TARCZ KORUNDOWYCH HIKOKI PROLINE INDUSTRIAL AS 46 T INOX-BF

Wśród tarcz korundowych HiKOKI z linii Industrial znajduje się tarcza AS 46 T INOX-BF przeznaczona do cięcia stali nierdzewnej. Jej możliwości robocze sprawdziliśmy w redakcyjnym warsztacie, wykorzystując w testach przewodową szlifierkę kątową HiKOKI G 23BYE z silnikiem bezszczotkowym o mocy 2200 W.

 

Testowane tarcze HiKOKI PROLINE AS 46 T INOX-BF należą do linii Industrial. W jej skład wchodzą tarcze HiKOKI PROLINE charakteryzujące się bardzo dobrą relacją ceny do jakości i przeznaczone dla użytkowników z przemysłu oraz rzemiosła. Tarcze HiKOKI INDUSTRIAL w zależności od modelu stosuje się do obróbki takich materiałów, jak: stal, stal nierdzewna, żeliwo, metale nieżelazne itp. Są to narzędzia

spełniające najwyższe wymagania pod względem bezpieczeństwa pracy, o czym świadczy umieszczony na nich znak oSa, i wyprodukowane zgodne z normą EN 12413. W testowanych tarczach PROLINE AS 46 T INOX-BF zastosowano stelaże z mocnego włókna szklanego, wysokiej jakości żywice i spiekane elektrokorundowe ziarna ścierne o granulacji 46. Narzędzia te mają maksymalnie zredukowane zanieczyszczenia żelazowe, siarkowe i chlorkowe, które – jak wiadomo – powodują korozję stali nierdzewnej (INOX). Testowane tarcze PROLINE AS 46 T INOX-BF wyprodukowano w Niemczech, co oznacza ich najwyższą jakość. Są przeznaczone do cięcia stali nierdzewnej i konstrukcyjnej oraz dostępne w średnicach 125 i 230 mm. Stosuje się je więc w małych (125 mm) i dużych (230 mm) szlifierkach kątowych. Ich grubość wynosi 1 mm (średnica – 125 mm), 1,6 mm (125) oraz 1,9 mm (230 mm).


Wyniki redakcyjnych testów tarczy HiKOKI PROLINE AS 46 T INOX-BF

W redakcyjnym warsztacie testowaliśmy tarczę HiKOKI PROLINE AS 46 T INOX-BF o średnicy 230 mm i grubości 1,9 mm z obniżonym środkiem do przecinania (typ 42). Napędzaliśmy ją przewodową szlifierką kątową HiKOKI G 23BYE z silnikiem bezszczotkowym o mocy 2200 W i stabilizowanych obrotach 6600/min. Najpierw tarczą PROLINE AS 46 T INOX-BF przecinaliśmy rurę INOX o średnicy 42 mm (średnica ścianki – 2,2 mm). Operacja trwała 11,07 s. W drugim z testów postanowiliśmy zwiększyć stopień trudności i w imadle założyliśmy płaskownik INOX o przekroju 8 x 100 mm. Przecięliśmy go w 60,1 s. Redakcyjne testy tarczy HiKOKI PROLINE AS 46 T INOX-BF zakończył test cięcia twardego stalowego pręta o średnicy 30 mm. Operacja trwała 54,12 s.

 

Testy pokazały, że tarcza HiKOKI PROLINE AS 46 T INOX-BF oferuje zimne i efektywne cięcie elementów ze stali nierdzewnych. Doskonale też sprawdza się w cięciu stali konstrukcyjnej, zapewniając przy tym bardzo wysoką efektywność cięcia. Naszym zdaniem, testowana tarcza HiKOKI PROLINE AS 46 T INOX-BF oferuje wysoką efektywność cięcia materiałów z stali nierdzewnej, udanie łącząc ją z bardzo dobrą jakością cięcia i wysoką żywotnością. Naszym zdaniem dzięki temu ekonomizuje obróbkę stali INOX i umożliwia zwiększenie konkurencyjności firm wykorzystujących ją w codziennej pracy.

pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar