TEST TARCZ KORUNDOWYCH HIKOKI PROLINE INDUSTRIAL A24R

HiKOKI oferuje dużą gamę tarcz korundowych do szlifierek kątowych. Wśród nich znajdują się tarcze z profesjonalnej serii Industrial charakteryzujące się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do ich jakości. Dlatego bliżej przyjrzeliśmy się tarczom do cięcia stali oznaczonym jako HiKOKI PROLINE Industrial A24R.

 

Testowane tarcze PROLINE Industrial A24R, jak nazwa skazuje, należą do linii Industrial grupującej tego typu produkty firmy HiKOKI, które charakteryzują się bardzo dobrą relacją ceny do jakości i przeznaczone są dla użytkowników z przemysłu oraz rzemiosła. Tarcze HiKOKI PROLINE Industrial A24R wyprodukowano, stosując stelaże z mocnego włókna szklanego, wysokiej jakości żywice i elektrokorundowe ziarna ścierne o granulacji 24. Narzędzia zawierają

śladowe ilości zanieczyszczeń żelazowych, siarkowych i chlorkowych powodujących korozję stali nierdzewnej (INOX). Co bardzo istotne, testowane tarcze PROLINE Industrial A24R produkowane są w Niemczech i gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy, będąc zgodne z restrykcyjnymi regulacjami oSa oraz europejskich norm (EN 12413). Testowane tarcze HiKOKI PROLINE Industrial A24R przeznaczone są do cięcia stali czarnej i dostępne w średnicach 125 i 230 mm. Stosuje się je więc w małych (125 mm) i dużych (230 mm) szlifierkach kątowych. Ich grubość wynosi 3 mm.


Wyniki redakcyjnych testów tarczy HiKOKI PROLINE Industrial A24R

Do redakcyjnego warsztatu trafiła tarcza HiKOKI PROLINE Industrial A24R o średnicy 230 mm i grubości 3 mm z obniżonym środkiem do przecinania (typ 42). Do jej napędu użyliśmy przewodowej szlifierki kątowej HiKOKI G 23BYE z silnikiem bezszczotkowym o mocy 2200 W i stabilizowanych obrotach 6600/min. Najpierw tarczą PROLINE Industrial A24R przecięliśmy twardy pełny pręt stalowy o średnicy 30 mm, co zajęło nam 61,21 s. W drugim z testów sprawdziliśmy tarczę w konkurencji cięcia rury stalowej o średnicy 34 mm (grubość ścianki – 3 mm). Zadanie to wykonaliśmy w 22,12 s. Redakcyjne testy tarczy HiKOKI PROLINE Industrial A24R dopełniła próba cięcia dużego profilu stalowego 70 x 50 cm (grubość ścianki – 4,4 mm). Zadanie to wykonaliśmy w 62,15 s.

 

Testy pokazały, że tarcza HiKOKI PROLINE Industrial A24R pracowała stabilnie, bezproblemowo pokonując materiały stalowe, o czym świadczył duży snop iskier. Naszym zdaniem testowane narzędzie zapewnia profesjonalną wydajność cięcia i charakteryzuje się przy tym wysoką, ponadprzeciętną żywotnością. Jest więc narzędziem dla profesjonalistów z rzemiosła i przemysłu szczególnie dbających o niski koszt jednostkowy operacji obróbczych.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar