TEST TARCZ DIAMENTOWYCH GLOBUS CUT-TECH

Testowane tarcze diamentowe Globus CUT-TECH mają klasyczną konstrukcję segmentową i przeznaczone są do cięcia betonu, cegły klinkierowej, ceramiki budowlanej (dachówki, cegły) itp.

Globus_Cut-Tech-1

Segmenty mają wysokość 10 mm i dużą koncentrację diamentów oraz spoiwo o twardości optymalnie dobranej do ich materiałowego przeznaczenia. Dzięki temu tarcza odznacza się wysoką żywotnością. W przypadku Globus CUT-TECH segmenty zostały ciśnieniowo zgrzane ze stalowym korpusem tarczy, co umożliwia bezpieczne cięcie  twardych materiałów budowlanych. Tarcza dostępna jest w wersjach o średnicach 115, 125 i 230 mm. Przeznaczono

ją do cięcia za pomocą szlifierek oraz przecinarek kątowych, bruzdownic itp. Narzędziem można ciąć na sucho i mokro. Podczas redakcyjnych testów do napędu tarczy CUT-TECH o średnicy 230 mm z 18 segmentami o wymiarach 33 x 10 x 2,5 mm wykorzystaliśmy przecinarkę kątową Festool DSC-AG 230 (moc – 2600 W, obroty maksymalne – 6500/min). W trakcie prób cięcia posuw wywierany był przez operatora.

Globus_Cut-Tech-5

Redakcyjne próby rozpoczęliśmy od ekstremalnej operacji przecięcia elementu granitowego o wymiarach 36 x 6 cm. Operacja trwała 39,88 s. Następnie przystąpiliśmy do cięcia krawężnika 5,8 x 20 cm. Zadanie to wykonaliśmy w czasie 12,03 s. W ostatniej próbie przecinaliśmy dwie dachówki ceramiczne o łącznych wymiarach 18 x 1,2 cm. Ich obróbka była błyskawiczna i trwała 10,01 s. Naszym zdaniem, tarcza Globus CUT-TECH pokazała, że oferuje swoim użytkownikom bardzo dużą szybkość cięcia, potwierdzając tym samym wysoką ocenę swojej efektywności dokonaną przez firmy budowlane.

Globus_Cut-Tech-4

Globus_Cut-Tech-3

pins

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments