TEST TARCZ DIAMENTOWYCH GLOBUS CER-TECH

Globus CER-TECH to tarcze diamentowe do cięcia płytek ściennych, glazury, terakoty itp. Mają średnice 115, 125, 180 i 230 mm (otwór mocujący 22,23 mm).

Globus_Cer-Tech-2

Tarcze diamentowe Globus CER-TECH przeznaczone są do stosowania zarówno szlifierkach kątowych, jak i w maszynach stacjonarnych. Częścią roboczą tarcz Globus CER-TECH, czyli biorącą bezpośredni udział w cięciu, jest ciągły segment diamentowy. W przypadku testowanej  tarczy 125 mm ma on  wysokość 7 mm i szerokość 2,3 mm. Spoiwo wykorzystane w narzędziu jest średnio miękkie, a więc tarcza

zoptymalizowana jest do cięcia niezbyt twardych materiałów ceramicznych. Możemy ją ciąć zarówno na sucho, jak i mokro. Podczas przeprowadzonych prób tarczy Globus CER-TECH o średnicy 125 mm użyliśmy do jej napędu szlifierki kątowej METABO WEV 10-125 Quick o mocy nominalnej 1000 watów i zredukowanych obrotach do ok. 5000/min.

Globus_Cer-Tech-3

Płytki były cięte w pozycji odwróconej, aby nie doszło do zarysowania szlifierką ich delikatnego szkliwa. Nasze wrażenia z testów są następujące: tarcza łatwo zagłębia się w materiał i nie powoduje nadmiernego zwolnienia obrotów szlifierki. Nie wymaga również większego docisku, czyli umożliwia delikatne i dokładne cięcia. Aby uzyskać nią bardzo dobre rezultaty jakościowe, trzeba mieć pewną rękę oraz wyczucie i stosować lekki posuw. Naszym zdaniem, aby wykorzystać wszystkie walory testowanego narzędzia, czyli uzyskać bardzo czyste cięcia, powinno się je stosować w maszynach stacjonarnych wyposażonych dokładne prowadzenie i chłodzenie wodą.

Globus_Cer-Tech-5

Globus_Cer-Tech-4

pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments