TEST TARCZ DIAMENTOWYCH GLOBUS BET-TECH

Tarcze diamentowe Globus BET-TECH to tarcze segmentowe przeznaczone do cięcia betonu, żelbetonu, kostki brukowej, cegły klinkierowej, granitu i twardych materiałów budowlanych.

Globus_Bet-Tech-4

Segmenty zastosowane w tarczach BET-TECH mają klasyczną konstrukcję. Połączono je ze stalowym korpusem tarczy metodą spawania laserowego, zapewniając mocne i pewne zespolenie tych elementów. Dlatego tarcze BET-TECH mogą być użyte do cięcia betonu zbrojonego i są przy tym bardzo bezpieczne w pracy. Globus oferuje je w wersjach o średnicach 115, 125 i 230 mm, co oznacza, że narzędzia te

przeznaczone są do stosowania ze szlifierkami oraz przecinarkami kątowymi, bruzdownicami itp. Nadmieniamy, że tarczami tymi można ciąć zarówno na sucho, jak i mokro. W redakcyjnym teście sprawdzaliśmy tarczę Globus BET-TECH o średnicy 230 mm, która ma 16 segmentów 39 x 7 x 2,9 mm. Do jej napędu użyliśmy przecinarki kątowej Festool DSC-AG 230 o mocy 2600 W i obrotach maksymalnych 6500/min. W trakcie przeprowadzonych prób posuw wywierany był przez operatora.

Globus_Bet-Tech-1

Najpierw przecinaliśmy bloczek z betonu B35 o wymiarach 5,8 x 20 cm uzbrojony trzema prętami stalowymi o średnicy 10 mm. Tarcza poradziła sobie z tym elementem w 31,87 s. Następnie przeszliśmy do ekstremalnej próby cięcia bardzo twardej płyty granitowej 36 x 6 cm. Ten trudno obrabialny element BET-TECH pokonała w 65,89 s.

Globus_Bet-Tech-5

Globus_Bet-Tech-7

W ostatnim teście przecinaliśmy dwie dachówki ceramiczne o łącznych wymiarach 18 x 1,2 cm, co zajęło nam 12,08 s. Naszym zdaniem redakcyjne testy potwierdziły wysoką ocenę tarczy dokonaną przez producenta. Narzędzie zapewnia nam bardzo efektywne cięcie materiałów betonowych i żelbetonowych oraz ceramicznych(klinkierowych).

pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments