Test szlifierki prostej Metabo GE 710 plus

Metabo ma swojej ofercie szlifierkę prostą GE 710 plus. Przyjrzeliśmy się jej bliżej w redakcyjnym warsztacie.

 

Za pomocą szlifierki prostej Metabo GE 710 plus można wykonać wiele różnorodnych prac warsztatowych. Np. używając ściernic wachlarzowych lub ceramicznych, precyzyjnie wyszlifujemy metalowe kształtowniki, które z kolei tarczami tnącymi o niewielkich średnicach przytniemy na dokładny wymiar. Detale wykonane z metali lub tworzyw sztucznych obrobimy odpowiednimi frezami trzpieniowymi. Gdy użyjemy szczotek drucianych (okrągłych lub pędzelkowych), szlifierką prostą dokładnie oczyścimy wszelkie powierzchnie. To elektronarzędzie doskonale też sprawdzi się przy wykonywaniu prac polerskich z użyciem ściernic na trzpieniu czy filców. Szlifierka prosta Metabo nadaje się również do napędu

narzędzi szlifierskich za pośrednictwem wałka giętkiego. Testowana szlifierka Metabo GE 710 plus jest urządzeniem sieciowym. Nie ma co prawda dodatkowej bocznej rękojeści, ale za to wyposażono ją w gumowy mankiet (osłonę) zakładany na tzw. szyjkę, który służy do trzymania maszyny drugą ręką. Dzięki niemu można obrabiać powierzchnie ze znacznie większą precyzją. Znacznie też poprawia on komfort i bezpieczeństwo pracy. Mankiet w razie potrzeby można szybko zdjąć. Smukły kształt szyjki szlifierki pozwala na wykonanie operacji nawet w trudno dostępnych miejscach.

Metabo_GE710Plus_02-9

 

Pracą GE 710 plus zawiaduje elektronika Vario-Constamatic (VC). Umożliwia ona płynną regulację obrotów wrzeciona od wartości najmniejszych do największych, zapewniając dodatkowo ich stabilizację w zakresie obciążeń znamionowych. Z tyłu korpusu szlifierki znajduje się pokrętło wyboru prędkości obrotowej. Można wstępnie wybrać jedną z sześciu wartości w zakresu 10.000-31.000 min-1. Szlifierka ma także sprzęgło Metabo S-automatic. Dzięki niemu w przypadku niespodziewanego zablokowania urządzenia zostanie natychmiast przerywany dopływ prądu Przed ponownym niezamierzonym uruchomieniem chroni użytkownika specjalne zabezpieczenie. Dodatkowo szlifierka ma antyprzeciążeniowe zabezpieczenie termiczne. W urządzeniu zastosowano silnik typu Marathon o mocy 710 W, szczelnie zabezpiecznony przed pyłem, oraz samowyłączające się szczotki węglowe, jak też tuleję zaciskową do służącą do montażu osprzętu.

Metabo_GE710Plus_01-8

W czasie prac testowych wykonywaliśmy szlifierką GE 710 plus różnorodne operacje. Ściernicą wachlarzową czyściliśmy metalową konstrukcję ze rdzy. Obrabialiśmy również profil aluminiowy za pomocą trzpieniowego kamienia szlifierskiego. Wszystkie operacje szlifierka wykonywała bezproblemowo. Możliwość jej trzymania za gumową osłonę pozwala na bardzo precyzyjne prowadzenie narzędzia roboczego.

 Autor: Tomasz Jagiełło, pins

 

Dane techniczne szlifierki prostej Metabo GE 710 Plus

Obroty na biegu jałowym 10.000-31.000/min
Obroty pod obciążeniem 24.000/min
Moc znamionowa 710 W
Moc wyjściowa 430 W
Maks. średnica tarczy szlifierskiej 48 mm
Średnica mocowania 6 mm
Ciężar (bez przewodu) 1,6kg
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar