TEST SZLIFIERKI KĄTOWEJ YATO YT-82100 NA TARCZE 125 MM

YATO YT-82100 to mała szlifierka kątowa dysponująca mocą nominalną 1100 W i przeznaczona do napędu tarcz 125 mm. Można więc nią wykonywać trudne zadania obróbcze zarówno na placu budowy, jak i w warsztatach oraz zakładach zajmujących się obróbką metali.

YATO_YT-82100-1

Przewodowa szlifierka kątowa YATO YT-82100 ma klasyczną konstrukcję. Zastosowano w niej komutatorowy silnik o mocy 1100 W, który poprzez przekładnię kątową generuje 11.000 obr./min. Urządzenie przeznaczone jest do napędu tarcz ściernych i diamentowych o średnicy 125 mm. YATO nie zapomniało zadbać o długą

żywotność testowanej szlifierki – w jej konstrukcji znajdziemy dokładnie spasowaną przekładnię i łożyska zabezpieczone przed pyłem. Jest też miedziane uzwojenie silnika chronione pokryciem z żywic syntetycznych przed agresywnymi drobinami pyłu szlifierskiego. Jest ona ergonomiczna. Ma bowiem wygodny boczny włącznik i wąską obudowę, która umożliwia pewne trzymanie i operowanie urządzeniem.

YATO_YT-82100-6

Pomaga w tym rękojeść dodatkowa mocowana po lewej lub prawej strony przekładni. Szlifierkę wyposażono w 3-metrowy gumowy kabel, który również pozwala na swobodną pracę na placu budowy czy w warsztacie i zachowuje giętkość w niskich temperaturach. Znajdziemy w niej też metalową osłonę tarczy, której pozycję reguluje się za pomocą śrubowego zacisku. W szlifierce mamy klasyczne rozwiązanie mocowania tarcz.

YATO_YT-82100-4

Waga elementu przed szlifowaniem

Demontuje/montuje się je za pomocą nakrętki mocującej na wrzecionie z gwintem M14. Operację ułatwia blokada wrzeciona, której przycisk znajduje się na metalowej obudowie przekładni.

 

YATO_YT-82100-5

Waga elementu po szlifowaniu

Testowana szlifierka YATO YT-82100 jest urządzeniem o średniej mocy. Dlatego wybraliśmy dla niej następujące testowe zadania: cięcie pełnego, twardego pręta stalowego o średnicy 3 cm oraz szlifowanie zgrubne i wykańczające płaskownika ze stali konstrukcyjnej. Próba cięcia trwała 18,19 s. Zaś w trakcie drugiego testu ściernicą listkową o granulacji 40 zeszlifowaliśmy przez 30 s 20 g materiału stalowego, co jest wynikiem bardzo dobrym. Próby zakończyliśmy szlifowaniem wykańczającym za pomocą krążków włókninowych, podczas którego uzyskaliśmy perfekcyjną powierzchnię stalową.

 

YATO_YT-82100-8Reasumując, YATO YT-82100 to szlifierka kątowa o optymalnie dobranej mocy – pozwala nam szybko pracować z trudno obrabialnymi materiałami (stalą, stalą nierdzewną, betonem, żelbetonem, granitem itp.), jak też wykonywać delikatne operacje, np. szlifowanie wykańczające powierzchni metalowych.

pins

Dane techniczne szlifierki kątowej YATO YT-82100

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar