TEST SZLIFIERKI KĄTOWEJ STALCO S-97100

W ofercie elektronarzędzi Stalco znazła się szlifierka kątowa S-97100. Urządzenie ma kompaktowe rozmiary i mocy 840-watowy silnik.

Profesjonalna szlifierka kątowa Stalco S-97100 przeznaczona jest głównie do szlifowania oraz cięcia niezbyt grubych elementów. Stosuje się w niej bowiem tarcze o średnicy 125 mm. Zastosowany w Stalco silnik to jednostka komutatorowa o mocy nominalnej 840 W. Taka moc jest, naszym zdaniem, w zupełności wystarczająca do większości zadań wykonywanych małymi szlifierkami kątowymi podczas prac warsztatowych czy na placu budowy. Na biegu jałowym testowana szlifierka generuje obroty wynoszące 10.000/min. Współpracująca z silnikiem przekładnia kątowa ma smukłą obudowę metalową. Dlatego szlifierką Stalco możemy pracować w ciasnych

zakamarkach czy ograniczonych przestrzeniach. W górnej części obudowy przekładni mamy przycisk do blokowania wrzeciona, co ułatwia i przyspiesza wymianę tarcz tnących lub szlifujących. Mocuje się je na wrzecionie z gwintem M14 za pomocą tradycyjnej nakrętki obsługiwanej dołączonym do maszyny kluczem. Tarcze, tak jak w każdej szlifierce kątowej, zabezpieczone są metalową osłoną, której pozycję kątową blokuje się za pomocą śruby zaciskającej jej kołnierz mocujący na szyjce maszyny.

Szlifierkę kątową Stalco S-97100 obsługuje się tak jak każdy tego typu sprzęt. Włącznik z zabezpieczeniem przed przypadkowym uruchomieniem umieszczono z boku obudowy. Po prawej lub lewej stronie głowicy możemy zamocować rękojeść pomocniczą, która ułatwia panowanie nad maszyną podczas bardziej wymagających zadań. Średnica obudowy jest niewielka, dlatego szlifierkę trzyma się dłonią pewnie i swobodnie się nią operuje.
Praktyczne testy w redakcyjnym warsztacie pokazały, że Stalco S-97100 oferuje użytkownikom możliwość szybkiego oraz wydajnego cięcia i szlifowania. Sprawdzając wydajność szlifierki, przecinaliśmy nią gruby stalowy pręt zbrojeniowy o średnicy 20 mm. Stalco przecięło go w czasie 9,85 s. Następnie ściernicą listkową o granulacji 40 przez 30 s szlifowaliśmy zgrubnie płaskownik ze stali konstrukcyjnej. W tym czasie usunęliśmy 14 g materiału stalowego. Wynik ten w przypadku małych szlifierek kątowych klasy 800 W oceniamy jako rekordowy.

Reasumując, kompaktową, lekką szlifierką kątową Stalco S-97100 możemy szybko ciąć i szlifować materiały stalowe. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i operowaniu, można nim również bezproblemowo pracować w miejscach o utrudnionym dostępie.

pins

Dane techniczne szlifierki kątowej Stalco S-97100

Moc

840 W

Obroty na biegu jałowym

10.000/min

Średnica tarczy szlifierskiej

125 mm

Waga

2,2 kg

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments