TEST SZLIFIERKI KĄTOWEJ NAC AGE-125-LI-20V

Akumulatorowa szlifierka kątowa NAC AGE-125-LI-20V jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania sieciowego, a także wtedy, gdy użytkownikowi zależy na maksymalnej swobodzie działania i mobilności. Urządzenie niedawno pojawiło się w ofercie bezprzewodowych elektronarzędzi NAC z serii AKU MULTISYSTEM mających systemowe zasilanie 20 V.

W akumulatorowej szlifierce kątowej NAC AGE-125-LI-20V zastosowano komutatorowy silnik prądu stałego, który przez przekładnię kątową na biegu jałowym generuje obroty wynoszące 10.000/min. Szlifierka ma też wygodny włącznik umożliwiający swobodne manewrowanie nią podczas pracy. NAC AGE-125-LI-20V wyposażono w też nowoczesne systemowe zasilanie bezprzewodowe 20 V zwane AKU MULTISYSTEM. Dzięki temu szlifierkę możemy zasilać akumulatorami Li-Ion 20

V o pojemnościach 2.0 lub 4.0 Ah, które służą też do zasilania całej gamy elektronarzędzi należących do AKU MULTISYSTEM. Omawiane akumulatory NAC mieszczą w sobie ogniwa litowo-jonowe i inteligentną elektronikę optymalizującą procesy ich rozładowywania oraz ładowania. Baterie wyposażone są w 3-diodowe wskaźniki informujące o poziomie ich naładowania, co pozwala na przewidywanie czasu pracy i optymalne wybranie momentu podłączenia do ładowarki.
Szlifierkę kątową NAC AGE-125-LI-20V przystosowano do obsługi tarcz o średnicy 125 mm. Mocowane są one do wrzeciona nakrętką za pomocą klucza, co jest wygodnym, praktycznym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Tarcza schowana jest pod metalową osłoną wyposażoną w mocowanie klamrowe. Dzięki temu beznarzędziowo możemy zmieniać jej pozycję kątową, co jest wygodne i przyspiesza obsługę urządzenia. Szlifierka jest ergonomiczna – kompaktowa, perfekcyjnie wyważona oraz lekka (1,7 kg bez akumulatora). Miejsce jej chwytu jest zwężone i pokryte miękką wykładziną, co ułatwia manipulowanie elektronarzędziem. W jego wyposażeniu znajduje się uchwyt dodatkowy. Można go montować po obu stronach obudowy przekładni kątowej.

Podczas testów praktycznych akumulatorowej szlifierki kątowej NAC AGE-125-LI-20V sprawdziliśmy jej efektywność cięcia i szlifowania różnych materiałów stalowych. Zasilaliśmy ją akumulatorem Li-Ion 18 V/4.0 Ah. W pierwszym teście do cięcia stalowego pręta zbrojeniowego o średnicy 20 mm użyliśmy tarczy o grubości 1 mm z ziarnem elektrokorundowym mającym granulację 60. Przecięliśmy go w czasie 33,29 s. Następnie usuwaliśmy za pomocą ściernicy listkowej o granulacji 40 rdzę i czarny nalot z profilu stalowego na powierzchni 280 cm2. Operacja trwała 40,42 s.
Redakcyjne testy pokazały, że akumulatorowa szlifierka kątowa NAC AGE-125-LI-20V zapewnia efektywność pracy na poziomie sieciowych szlifierek na tarcze 125 mm o mocy 600 W. Stosowanie jej daje wiele istotnych korzyści praktycznych, takich jak swobodne manipulowanie i poruszanie się po miejscu pracy bez przeszkadzającego kabla, możliwość obróbki w miejscach niezelektryfikowanych i o utrudnionym dostępie.

pins

Dane techniczne szlifierki kątowej NAC AGE-125-LI-20V

Napięcie zasilania/akumulator 20 V/Li-Ion 2.0 lub 4.0 Ah
Obroty 10 000/min
Średnica tarczy/gwint wrzeciona 125 mm/M14
Blokada wrzeciona/ beznarzędziowa regulacja osłony tarczy +/+
Masa 1,7 kg (bez akumulatora)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar