TEST SZLIFIERKI KĄTOWEJ GRAPHITE 59G207

Minęły czasy, kiedy praca dużą szlifierką kątową była bardzo uciążliwa. Na rynku elektronarzędzi oferowane są dobrze wyważone modele z ergonomicznymi rękojeściami. Przykładem takiej szlifierki jest GRAPHITE 59G207.

 

Szlifierkę kątową GRAPHITE 59G207 na tarcze o średnicy 230 mm wyposażono w 1-fazowy silnik komutatorowy o mocy nominalnej 2350 W. Jest to więc duża szlifierka przewodowa o znacznej mocy, przeznaczona do wykonywania trudnych zadań. Generuje obroty na biegu jałowym wynoszące 6500/min. Wartość ta i duży moment obrotowy gwarantują, że maszyna zapewni nam wysoką wydajność pracy podczas zgrubnego cięcia i szlifowania elementów stalowych, betonowych czy kamiennych. W konstrukcji układu napędowego szlifierki GRAPHITE 59G207 zastosowano elektroniczny

system łagodnego rozruchu, który płynnie rozpędza tarczę, chroniąc w ten sposób operatora przed wyrwaniem maszyny z dłoni, jak też sieć elektryczną przed przerwą w pracy na skutek zadziałania bezpieczników.
Szlifierka GRAPHITE 59G207 ma obracaną rękojeść główną. Operator może zmieniać jej pozycję o 90° w lewo lub prawo, a więc ma do dyspozycji trzy ustawienia. W głowicy maszyny montuje się rękojeść dodatkową mającą antywibracyjne gumowane pokrycie. Możemy ją zamocować po prawej lub lewej stronie obudowy przekładni, jak również na jej górze. Gdy połączymy te możliwości ze wspomnianym dogodnym kątowym ustawieniem rękojeści głównej, to okazuje się, że GRAPHITE’a 59G207 możemy skonfigurować zgodnie ze swoimi preferencjami dotyczącymi wygody trzymania i operowania dużą szlifierką kątową. Dzięki temu testowanym urządzeniem można wygodnie ciąć i szlifować w różnych pozycjach. Jest ono również wyposażone w spory 2-stopniowy włącznik główny, na którym można swobodnie położyć 3–4 palce i operować nim bezproblemowo także w grubych rękawicach roboczych. Ma on też zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem maszyny. Pozycję osłony tarcz do cięcia i szlifowania w testowanej szlifierce zmienia się beznarzędziowo. Blokuje się ją w wybranym położeniu za pomocą specjalnego zacisku szybko i wygodnie. Urządzenie wyposażono też w blokadę wrzeciona, która ułatwia wymianę tarcz. Mocuje się je nakrętką z wewnętrznym gwintem M14, używając do tego klucza.

GRAPHITE_59G207-1
Głowica szlifierki jest metalowa i bardzo solidnie wykonana, a umieszczone w jej górnej części otwory wentylacyjne zapewniają efektywne chłodzenie podzespołów mechanicznych i silnika maszyny. Na górze metalowej obudowy przekładni umieszczono wypustki, które służą jako podstawki do „parkowania” nieużywanego elektronarzędzia. Jak wiadomo, jednym z najbardziej newralgicznych elementów konstrukcji każdej szlifierki kątowej jest kabel zasilający. Ten w testowanym modelu jest bardzo solidny, ma gruby i jednocześnie elastyczny gumowy oplot oraz zabezpieczony jest przed uszkodzeniami mechanicznymi. GRAPHITE 59G207 oferuje również dogodny dostęp do szczotek silnika. W tym celu należy odkręcić wkręty blokujące dwie klapki osłaniające szczotki.

GRAPHITE_59G207-5
Szlifierkę kątową GRAPHITE 59G207 testowaliśmy pod kątem sprawdzenia wydajności obróbki elementów stalowych. W pierwszej próbie przecięliśmy twardy pręt stalowy o średnicy 30 mm. Operacja ta zajęła nam 19,88 s. W drugim zadaniu sprawdziliśmy wydajność szlifowania płaskownika ze stali konstrukcyjnej przy użyciu ściernicy listkowej 180 mm. W ciągu 30 s zeszlifowaliśmy 23 g materiału stalowego. Podczas wykonanych prób szlifierka pracowała szybko i stabilnie oraz bez żadnych zwolnień.

GRAPHITE_59G207-9
Reasumując, GRAPHITE 59G207 to mocny sprzęt. Silnik ma duży zapas mocy, co pozwala mu bezproblemowo radzić sobie z twardą i grubą stalą czy z trudno obrabialnym materiałami budowlanymi.

pins

Dane techniczne szlifierki kątowej GRAPHITE 59G207

Moc 2350 W
Obroty na biegu jałowym 6500/min
Średnica tarczy szlifierskiej 230 mm
Gwint wrzeciona M14
Waga (z osłoną i rękojeścią dodatkową) 5,63 kg

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar