TEST SZLIFIERKI KĄTOWEJ GRAPHITE 59G110

Szlifierka kątowa GRAPHITE 59G110 to przykład narzędzia przeznaczonego dla majsterkowiczów.

Uniwersalność małej szlifierki kątowej jest nie do podważenia. Można nią nie tylko wygodnie i łatwo ciąć, ale również efektywnie szlifować. Prezentowana maszyna przystosowana jest do obsługi tarcz tnących i ściernic o średnicy 125 mm. Zastosowany w niej silnik o mocy 1100 W, który przez przekładnię generuje obroty 11 000 min-1, charakteryzuje się sporym zapasem energii. Ma to pozytywny wpływ na efektywność pracy, a wydajność jednostki napędowej uwidacznia się i podczas cięcia, i szlifowania. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu otworów wentylacyjnych w obudowie silnik jest skutecznie chłodzony, przez co szlifierka może pracować bez dłuższych

przerw. Maszynę uruchamia się dwustopniowym przyciskiem włącznika, który zabezpiecza ją przed przypadkowym włączeniem. Dodatkowo zastosowany podnapięciowy włącznik zabezpiecza urządzenie przed przypadkowym samoczynnym ponownym uruchomieniem w przypadku chwilowego zaniku napięcia w sieci.

Graphite_59G110-6

Szlifierka kątowa GRAPHITE 59G110 została wykonana zgodnie ze wszystkimi standardami rynkowymi obowiązującymi w tej grupie elektronarzędzi. Tarcza tnąca ukryta jest pod solidną metalową obudową, którą zamocowano do kołnierza wrzeciona za pomocą zacisku mimośrodowego. Do zmiany jej położenia nie trzeba więc używać żadnych dodatkowych narzędzi. Osprzęt wymienia się, blokując wrzeciono czerwonym przyciskiem umieszczonym na obudowie przekładni. Jest on na tyle duży, że bez problemu obsłużymy go w rękawicach roboczych. Maszyna jest solidnie wykonana, a jej największymi zaletami są niewielkie rozmiary i masa całkowita. Testowana szlifierka waży zaledwie 2,4 kg, a obwód jej obudowy pozwala na łatwy i pewny chwyt oraz swobodne operowanie maszyną. Wyposażono ją w dodatkowy uchwyt, który można zamocować z dwóch stron głowicy przekładni. Wykonany jest z antypoślizgowego materiału, co gwarantuje pewne trzymanie urządzenia.

Graphite_59G110-1

W redakcyjnym warsztacie szlifierkę GRAPHITE 59G110 poddaliśmy wymagającym testom. Rozpoczęliśmy od cięcia. W tym celu w imadle zamocowaliśmy dwa stalowe pręty zbrojeniowe, każdy o średnicy 20 mm. Przecięliśmy je w 23,93 s, używając sporego nacisku. GRAPHITE ciął bez żadnej zadyszki, równo i efektywnie. W drugiej próbie przez 30 s szlifowaliśmy płaskownik ze stali konstrukcyjnej za pomocą ściernicy listkowej o granulacji P40. Zastosowaliśmy też spory nacisk, żeby wycisnąć z GRAPHITE’A tyle, ile się da. Usunęliśmy w tym czasie 16 g materiału stalowego, a więc sporo, jak na 1100-watową moc maszyny. Pod dużym naciskiem szlifierka pracowała bardzo wydajnie i nie doszło do nadmiernego zwolnienia jej obrotów. Efektem tego był spory snop iskier wydobywających się spod ściernicy, który świadczył o prawidłowej pracy GRAPHITE’A.

Graphite_59G110-2

Reasumując, szlifierka kątowa GRAPHITE 59G110 poradziła sobie bardzo dobrze z zadaniami przeznaczonymi dla profesjonalnych tego typu maszyn z najwyższej półki. Urządzenie sprawdzi się więc nie tylko w lekkich pracach wykonywanych przez majsterkowiczów, ale także w rękach profesjonalisty na budowie czy podczas prac instalatorskich. Atutem jego jest także 2-letnia gwarancja, co zapewnie docenią wszyscy użytkownicy.

Graphite_59G110-4

Waga elementu przed szlifowaniem

Graphite_59G110-3

Waga elementu po szlifowaniu

Marek Pudło, pins

Dane techniczne szlifierki kątowej Graphite 59G110

Moc 1100 W
Prędkość obrotowa na biegu jałowym 11.000 obr./min
Średnica tarczy szlifierskiej 125 mm
Waga 2,4 kg

Graphite_59G110-5

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar