TEST SZCZYPIEC DO LAMP HALOGENOWYCH KNIPEX 30 41 160

Szczypce Knipex 30 41 160 to specjalistyczne narzędzia przeznaczone wyłącznie do montażu niewielkich żarówek szklanych, głównie lamp halogenowych stosowanych w samochodach. Ich przydatność do wymiany halogenowych żarówek samochodowych sprawdziliśmy w autoryzowanym serwisie VW w Radomiu, który prowadzi spółka Ster.

Testowane szczypce Knipex 30 41 160 to specjalistyczna odmiana szczypiec płaskich. Mają one szczęki wyprofilowane wyłącznie do chwytania elementów o niewielkich rozmiarach. Na ich powierzchniach roboczych znajdują się nasadki z tworzywa sztucznego, które umożliwiają chwytanie delikatnych elementów, podatnych na pęknięcie lub zgniecenie. Dlatego

głównym zadaniem szczypiec Knipex 30 41 160 jest chwytanie i przytrzymywanie niewielkich szklanych żarówek halogenowych stosowanych w samochodach.
Szczypce Knipex 30 41 160 wykonano ze stali elektrycznej chromowo-wanadowej, kutej i hartowanej olejowo. Są one fosforanowane na czarno i mają rękojeści pokryte nasadkami z tworzywa sztucznego. Ich główka jest polerowana.

Wyniki testu szczypiec Knipex 30 41 160

Szczypce były w okresie 2 miesięcy testowane przez elektryków zatrudnionych w autoryzowanym serwisie VW w Radomiu, który prowadzi spółka Ster, oficjalny dealer tej marki. Zostały więc sprawdzone wszechstronnie i ocenione według 15 kryteriów z zastosowaniem 5-punktowej skali ocen. Wszystkie oceny zawiera tabela zamieszczona w artykule.
Dla testujących elektryków szczypce Knipex 30 41 160 były nowym narzędziem, z którym nie zetknęli się dotychczas w pracy. Pod względem jakości wykonania i ergonomii otrzymały one najwyższe noty. W ocenie poręczności okazało się, że nie były porównywane do innych podobnych specjalistycznych narzędzi, lecz do ludzkich palców i dłoni, które używane są bezpośrednio do demontażu żarówek halogenowych. Tu elektrycy przyznali wyższość ludzkim palcom, co zapewne wynika z rutyny ich pracy. Dlatego szczypce Knipex 30 41 160 uznali za doskonałe narzędzie uzupełniające, którego można użyć w miejscach niedostępnych dla ludzkich palców lub do podtrzymywania delikatnych detali, które trudno jest utrzymać w dłoni.

Ocena* szczypiec do lamp halogenowych Knipex 30 41 160 A dokonana na podstawie ich stosowania w codziennej pracy warsztatowej w autoryzowanym serwisie VW w Radomiu

Jakość wykonania 
1. Ocena solidności wykonania5
2. Ocena dokładności wykonania5
3. Estetyka wykonania5
Ergonomia 
1. Dopasowanie do dłoni5
2. Łatwość aplikacji – ocena, czy narzędzie nie jest uciążliwe dla operatora5
3. Łatwość obsługi (regulacji, wymiany osprzętu itp.)5
4. Porównanie do stosowanych dotychczas narzędzi pod względem ergonomii5
Cechy operacyjne 
1. Łatwość chwytania przedmiotów, detali, uchwytów, pierścieni, opasek itp.5
2. Pewność chwytania przedmiotów, detali, uchwytów, pierścieni, opasek itp.5
3. Skuteczność działania (kompletność wykonania danej operacji)4
4. Wydajność (szybkość) wykonywania operacji4
5. Dostosowanie do swojego przeznaczenia – ocena specjalizacji (narzędzia specjalistyczne)5
6. Poręczność5
7. Możliwość operowania w miejscach trudno dostępnych5
Jakość informacji o narzędziu 
1. Czy na podstawie karty katalogowej/informacji z internetu można dokonać prawidłowego wyboru narzędzia pod określone prace?
Czy jest dobrze przedstawione przez producenta?
4
Suma uzyskanych punktów72
Średnia ocena (suma ocen ze wszystkich punktów/liczbę punktów oceny)4,8
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments