TEST AKUMULATOROWEGO STRUGA DEDRA DED7066

Strug DED7066 niedawno powiększył linię elektronarzędzi akumulatorowych Dedra SAS + ALL. Urządzenie te jest wysoce efektywne w pracy, a przy tym lekkie, kompaktowe i łatwe w obsłudze.

Do zasilania bezprzewodowych elektronarzędzi z linii SAS + All Dedra zastosowała trzy systemowe litowo-jonowe akumulatory o napięciu 18 V i pojemnościach 2,0 Ah (DED7032), 4,0 Ah (DED7034) i 5.0 Ah (DED7035). Do ich ładowania służą ładowarki: DED7038, DED7039 i niedawno wprowadzona na rynek DED7038V, która obsługuje dwa akumulatory jednocześnie. Serce baterii DED7032, DED7034

i DED7035 tworzą ogniwa Li-Ion o wysokiej trwałości i świetnej charakterystyce prądowej. Są wygodne w codziennej obsłudze i można je doładowywać w dowolnym momencie podczas pracy. O trwałość ogniw Li-Ion dba elektronika, zapobiegając przeciążeniu i nadmiernemu ich rozładowaniu. Z kolei umieszczone na obudowie akumulatorów diody informują o stanie ich naładowania, co ułatwia użytkownikom monitorowanie dostępnego zapasu energii i wybranie dogodnego momentu ładowania baterii.

W strugu akumulatorowym Dedra DED7066 zastosowano silnik zasilany prądem stałym o napięciu 18 V. Urządzenie dysponuje obrotami głowicy strugającej wynoszącymi 16.000/min. Głowica strugająca wyposażona jest w dwa noże skrawające ze stali szybkotnącej HSS, dzięki temu strug zapewnia wysoką precyzję i wydajność obróbki wiórowej. Głębokość strugania reguluje się za pomocą pokrętła w zakresie 0-1,5 mm. Pomaga w tym podziałka, która pozwala dobrać ten parametr z dokładnością do 0,1 mm. Pomimo że strug Dedra DED7066 to elektronarzędzie akumulatorowe, nie ustępuje ono tego rodzaju urządzeniom sieciowym pod względem parametru szerokości strugania, który w jej wypadku wynosi także 82 mm. Taką szerokością strugania mogą np. pochwalić się 900-watowe maszyny zasilane sieciowo.

Stopa struga Dedra DED7066 wykonana została z lekkiego i trwałego aluminium. Specjalny rowek umieszczony w przedniej jej części służy do fazowania krawędzi. Na końcu stopy znajduje się tzw. stopka parkująca. Spełnia ona dwie funkcje – pozwala odstawić na bok pracującą maszynę bez obaw o uszkodzenie materiału, a także umożliwia rozpoczęcie płynnego strugania od środka obrabianego elementu (nie od jego krawędzi). W strugu Dedra DED7066 możemy po prawej lub lewej jego stronie zamocować prowadnicę równoległą, która znajduje się na jego wyposażeniu standardowym.

W testowanym urządzeniu zastosowano ergonomicznie wyprofilowaną rękojeść główną z okładziną antypoślizgową. Dzięki temu trzyma się je wygodnie i pewnie prowadzi po obrabianej powierzchni drewnianej. W rękojeści znajduje się włącznik główny z blokadą uniemożliwiającą przypadkowe uruchomienie struga. Z prawej i lewej jego strony umieszczono króćce do odkurzacza przemysłowego lub warsztatowego, na których można też zamontować worek na wióry znajdujący się na standardowym wyposażeniu testowanego urządzenia. Króćce, czyli de facto kierunek wyrzutu wiórów, wybiera się za pomocą dźwigni. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu możemy optymalnie dostosować strug do wymagań operacyjnych.

W ramach redakcyjnych testów struga Dedra DED7066 wyrównywaliśmy powierzchnię elementów sosnowych. Urządzenie radziło sobie świetnie zarówno z wygładzaniem powierzchni, gdzie liczy się jej jakość, jak i w zgrubnym, szybkim struganiu wiórem 1,5 mm. Jest do tego łatwe w operowaniu i obsłudze, a gdy podłączymy je do odkurzacza warsztatowego czy przemysłowego zapewnia czyste miejsce pracy.

Dane techniczne akumulatorowego struga Dedra DED7066

Napięcie zasilania18 V
Obroty głowicy16.000/min
Głębokość strugania i szlifowania0-1,5 mm
Szerokość strugania i szlifowania82 mm
Typ akumulatora/napięcie/pojemnośćLi-Ion/18 V/2.0, 4.0, 5.0 Ah
Masa urządzenia (bez akumulatora)2,3 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments