Test ręcznej pilarki do drewna Keyang CS-7S

Do redakcyjnego warsztatu trafiła pilarka Keyang CS-7S. Sprawdziliśmy szybkość jej cięcia, wykorzystując do tego elementy z płyt wiórowych.

Maszyna obsługuje duże tarcze pilarskie 185 mm z otworem montażowym o średnicy 30 mm. W pilarce zastosowano jednostkę napędową o mocy 1100 W. Sprzęt dysponuje maksymalną prędkością obrotową 5500 obr./min. Te dwa parametry mają znaczący wpływ na zastosowania tej maszyny Keyanga. Pilarka będzie się świetnie spisywała przy cięciu elementów o grubości do 65 mm, ale można się po niej spodziewać, o ile zastosujemy odpowiednie tarcze, wysokiej jakości obróbki materiału. Warto też wspomnieć o wydajności. W układzie napędowym zastosowany został elektroniczny system stabilizacji obrotów.

Silnik cały czas pracuje z taką sama prędkością obrotową bez względu na obciążenie.

Keyang_CS-7S_04

Pilarka do drewna Keyang CS-7S może pochwalić się standardowymi funkcjonalnościami. Stopa robocza maszyny ma zarówno możliwość nastawiania głębokości cięcia (bardzo łatwa i wygodna obsługa za pomocą zacisku mimośrodowego), jak i możliwość pochylania maszyny do cięć ukośnych  (płynne ustawianie w zakresie 0-45˚). Kąt ustawia się na podstawie odczytów z podziałki kątowej. Do podstawy można zamocować prowadnicę do cięcia równoległego. Z ostrzem w pozycji prostopadej do ciętego obiektu maszyna jest w stanie przeciąć przedmioty o maksymalnej grubości 65 mm. Przy pochylaniu wartość ta maleje i przy 45˚ wynosi 45 mm.

Keyang_CS-7S_01

Jak każda pilarka profesjonalna, tak i Keyang CS-7S została skonstruowana z dbałością o bezpieczeństwo użytkownika. Tarcza schowana jest w całości pod dwiema metalowymi osłonami. Dolna jest ruchoma i odkrywa ostrze tarczy w momencie wprowadzania w obrabiany materiał. Za bezpieczeństwo operatora odpowiada również włącznik główny z pomocniczym przyciskiem bezpieczeństwa. Żeby uruchomić pilarkę, należy wcisnąć oba przyciski jednocześnie. Uchwyt główny maszyny w kształcie litery „D” pokryty jest miękką okładziną, który zapobiega ślizganiu się dłoni podczas pracy.

Keyang_CS-7S_02

W redakcyjnych testach sprawdziliśmy możliwości pilarki Keyang CS-7S podczas obróbki płyty wiórowej. To jeden z materiałów, które ta maszyna będzie cięła najczęściej. W pierwszej próbie skróciliśmy dwie złożone ze sobą płyty wiórowe o grubości 18 mm każda i długości 59 cm w zaledwie 3 s. Pilarka jest bardzo szybka. W drugim zadaniu zrobiliśmy jeszcze większą „kanapkę”, dokładając kolejną płytę (grubość całego elementu 54 mm). A wynik? Też 3 s! To informacja, że system stabilizacji obrotów działa bardzo wydajnie i gwarantuje, że maszyna będzie cięła z taką samą efektywnością praktycznie w każdych warunkach.

Keyang_CS-7S_03

Autor: Marek Pudło, pins

Dane techniczne pilarki do drewna Keyang CS-7S

 

Moc

1100 W

Obroty

5500/min

Głębokość cięcia przy 0°/45°

65/45 mm

Średnica piły tarczowej/średnica otworu mocującego

185/30 mm

Waga

3,0kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments