TEST PRZEGUBOWYCH SZCZYPIEC TNĄCYCH KNIPEX COBOLT 71 01 200

Szczypce Knipex CoBolt 71 01 200 zaprojektowano do cięcia bardzo twardych elementów metalowych. Ich przydatność do napraw elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego i maszyn budowlanych sprawdziliśmy w serwisie prowadzonym przez P.U.H. JAZIENICKI.

Szczypce Knipex CoBolt 71 01 200 o długości 200 mm i masie 335 g przeznaczone są do przecinania twardych materiałów stalowych typu gwoździe, śruby, nity oraz twardy drut o średnicy do 5,3 mm, jak również drutu fortepianowego o średnicy do 3,6 mm. Szczypce wyposażono w mechanizm przekładniowy o unikalnej konstrukcji, który ok.

30-krotnie multiplikuje siłę wywieraną rękami. Dlatego wymagają one wywierania ręką o 60% mniejszej siły w porównaniu do standardowych obcinaków bocznych o zwiększonym przełożeniu.
Testowane szczypce Knipex CoBolt 71 01 200 wykonane są z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej, kutej i zahartowanej olejowo. Ich szczęki zahartowano indukcyjnie do twardości 64 HRC. Natomiast na ich ostrzach laserowo wykonano specjalne nacięcia, które uniemożliwiają podczas cięcia obracanie się elementów owalnych lub okrągłych. Dzięki temu przebiega ono bez żadnych zakłóceń i problemów. Główka szczypiec jest wąska, co ułatwia pracę w miejscach o utrudnionym dostępie do ciętych lub chwytanych przedmiotów, elementów itp. Szczypce Knipex CoBolt 71 01 200 mają również pod złączem szczęk powierzchnię przeznaczoną do chwytania, przeciągania i przecinania drutów o średnicy od 1 mm.

Wyniki testu szczypiec Knipex CoBolt 71 01 200

Szczypce były przez 1,5 miesiąca testowane przez mechaników serwisu elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego i maszyn budowlanych prowadzonego przez P.U.H. JAZIENICKI. Ich walory użytkowe i jakość wykonania mechanicy ocenili w skali 1-5, biorąc pod uwagę 11 kryteriów (wszystkie oceny zawiera tabela zamieszczona w artykule). Zdaniem mechaników serwisu P.U.H. JAZIENICKI, szczypce Knipex CoBolt 71 01 200 są łatwe użyciu i umożliwiają skuteczne oraz praktycznie bezmęczeniowe przecinanie twardych prętów i linek stalowych stosowanych w sprzęcie budowlanym oraz ogrodowym. Są szczególnie przydatne do naprawy urządzeń napędzanych silnikami spalinowymi o małej pojemności, wymiany linek sterujących itp.

Ocena* szczypiec Knipex CoBolt 71 01 200 dokonana przez mechaników na podstawie stosowania ich w codziennej pracy warsztatowej w serwisie elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego i maszyn budowlanych prowadzonego przez P.U.H. JAZIENICKI

Jakość wykonania 
1. Ocena solidności wykonania5
2. Ocena dokładności wykonania5
3. Estetyka wykonania5
Ergonomia 
1. Dopasowanie do dłoni5
2. Łatwość aplikacji – ocena, czy narzędzie nie jest uciążliwe dla operatora5
3. Porównanie do stosowanych dotychczas narzędzi pod względem ergonomii5
Cechy operacyjne 
1. Skuteczność działania (kompletność wykonania danej operacji)5
2. Wydajność (szybkość) wykonywania operacji5
3. Dostosowanie do swojego przeznaczenia – ocena specjalizacji (narzędzia specjalistyczne)5
4. Poręczność5
6. Możliwość operowania w miejscach trudno dostępnych4,5
7. Porównanie do stosowanych dotychczas narzędzi pod względem poręczności, skuteczności i wydajności działania5
Suma uzyskanych punktów54,5
Średnia ocena (suma ocen ze wszystkich punktów/liczbę punktów oceny)4,95

* Skala ocen: 1-5

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments