TEST PRZECINARKI TRYTON TPW600K

Przecinarka wielofunkcyjna TRYTON TPW600K to urządzenie uniwersalne, którym obrobimy efektywnie szeroką gamę materiałów. Dostępne są do niego systemowe akcesoria, które ułatwiają i precyzują cięcie, jak też zapewniają czyste środowisko pracy.

 

Przecinarka wielofunkcyjna TRYTON TPW600K to maszyna wielkości tradycyjnej szlifierki kątowej 125 mm, zajmująca niewiele miejsca na półce narzędziowej majsterkowicza. Zastosowano w niej silnik o mocy 600 W, który za pośrednictwem przekładni obraca tarczę z prędkością 5500 obr./min. Takie parametry pozwalają w przecinarce zastosować różnego rodzaju tarcze do cięcia o średnicy 89 mm. I tak mamy tarczę z 24 zębami węglikowymi przeznaczoną do cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych, tarczę diamentową do cięcia

płytek ceramicznych oraz 80-zębną piłę tarczową wykonaną ze stali szybkotnącej (HSS) do cięcia aluminium, dykty, cienkiej sklejki oraz tworzyw sztucznych. Akcesoria te wymienia się szybko i łatwo za pomocą klucza imbusowego. Pomaga w tym blokada wrzeciona.

Dane techniczne przecinarki wielofunkcyjnej Tryton TPW600K

Kod TPW600K
Moc 600 W
Średnica tarczy 89 mm
Średnica otworu tarczy 10 mm
Prędkość obrotowa 5500/min
Maks. głębokość cięcia 28,5 mm
Wyposażenie piła tarczowa o 80 zębach ze stali szybkotnącej, piła tarczowa o 24 zębach z węglików spiekanych, tarcza diamentowa do cięcia glazury, wąż do podłączenia odkurzacza, klucze, kufer transportowy

 

Ale na tym nie koniec, gdyż przecinarkę bogato wyposażono technicznie. Znajdziemy w niej regulację głębokości cięcia w zakresie 0-28,5 mm, wskaźnik rzazu i laser rzutujący linię cięcia. Rozwiązania te ułatwiają dokładne wykonywanie prac. Na standardowym wyposażeniu mamy także prowadnicę równoległą, którą stosujemy, jeśli wykonujemy cięcia wzdłuż prostej krawędzi obrabianego elementu. Opcjonalnie do przecinarki możemy dokupić aluminiowe szyny prowadzące, które można łączyć ze sobą. Pozwala to uzyskać praktycznie dowolną długość szynowej prowadnicy i ciąć bardzo długie materiały, np. płyty meblowe. Standardowo w komplecie dostaniemy trzy szyny. Jednakże nie ma żadnej przeszkody w łączeniu większej ich liczby. TRYTONa TPW600K możemy też doposażyć w prowadnicę kątową. Pozwala ona wykonywać dokładne cięcia skośne i jest niezastąpiona podczas obróbki płytek ceramicznych, docinania listew podłogowych itp. Warto tu wspomnieć, że na standardowym wyposażeniu przecinarki jest też króciec do podłączenia węża odkurzacza. Dzięki niemu zachowamy czystość w miejscu pracy i będziemy cieszyć się zdrowym powietrzem.

TRYTON_TPW600K-4

Obsługa przecinarki TRYTON TPW600K jest intuicyjna, a praca nią bardzo bezpieczna. Aby włączyć maszynę, należy odblokować włącznik główny, zaś żeby wykonać cięcie, trzeba zwolnić blokadę uniemożliwiającą zagłębienie tarczy w obrabianym materiale. Jej ostrza zakrywa bowiem całkowicie osłona aluminiowa. O podłączeniu urządzenia do sieci elektrycznej informuje nas lampka kontrolna. Przecinarka wyposażona jest też w metalową stopę ułatwiającą cięcie i umożliwiającą montaż osprzętu precyzującego pracę. Testowane urządzenie jest ergonomiczne – obudowa ma niewielką średnicę, co umożliwia pewne trzymanie go dłonią i operowanie nim. Miejsca styku przecinarki z dłonią obłożone są miękkim materiałem antypoślizgowym (soft grip). Dzięki temu praca nią jest wygodna i niemęcząca ręki.

TRYTON_TPW600K-5

W redakcyjnym warsztacie przecinaliśmy TRYTONem TPW600K wiele różnych materiałów: płytki ceramiczne i granitowe, naturalne panele podłogowe (dębową deskę barlinecką), płyty meblowe i profile aluminiowe. Wykorzystaliśmy do tego wspomniane piły tarczowe i tarczę diamentową. Podczas wykonanych prób urządzenie połączyliśmy z wężem od odkurzacza przemysłowego za pomocą króćca oraz wykorzystaliśmy akcesoria precyzujące cięcie: prowadnicę równoległą, szyny prowadzące oraz prowadnicę kątową. Wszystkie cięcia w materiałach testowych przebiegały bardzo sprawnie i efektywnie. Naszym zdaniem, istotną zaletą przecinarki TRYTON TPW600K, co dobitnie pokazały nasze testy, jest jej bogate wyposażenie dodatkowe. Ono bowiem znacznie zwiększa operacyjne możliwości urządzenia i precyzuje pracę nim. Jest to ważna zaleta urządzenia mająca podstawowe znaczenia dla jakości wykonywanych prac.

 

TRYTON_TPW600K-6

Reasumując, przecinarka wielofunkcyjna Tryton TPW600K oferuje majsterkowiczom i drobnym wykonawcom szerokie możliwości prac z wieloma różnymi materiałami. Dzięki dostępnemu osprzętowi można je wykonać precyzyjnie i bardzo czysto.

pins

TRYTON_TPW600K-2

 

id='c8352_0_4' class='sam-pro-container sam-pro-ad'data-spc=''>