Test polerki SPARKY SM 1433 CES Plus

Inżynierowie ze SPARKY, projektując polerkę SM 1433 CES Plus, postawili na wygodę i optymalne oraz stabilne parametry pracy. Urządzenie wyposażone jest w rozbudowaną elektronikę sterującą i zabezpieczającą je przed skutkami nadmiernego obciążenia.

Testowana polerka ma kompaktowe wymiary i konstrukcyjnie oparta jest na małych szlifierkach kątowych. Obudowa pełni zatem funkcję rękojeści. Jej obwód jest niewielki i dlatego bezproblemowo trzyma się ją w dłoni. Urządzenie ma boczną rękojeść dodatkową, taką jak małe szlifierki kątowe.

SPARKY SM 1433 CES Plus ma komutatorowy jednofazowy silnik 1400-watowy i bogato rozbudowaną elektronikę. Pozwala ona regulować obroty w zakresie 700-3300/min i stabilizuje

je pod zmiennym obciążeniem. Do dokładnego ustawienia wielkości obrotów służy 7-stopniowy elektroniczny regulator. I tak stopniowi A odpowiadają obroty 700 min-1, B – 1000 min-1, C – 1500 min-1, D – 2000 min-1, E – 2500 min-1, F – 2900 min-1 i G – 3300 min-1. Elektronika zabezpiecza też przed przeciążeniem, wyłączając maszynę w momencie jego wystąpienia (zakleszczenie tarczy lub nadmierna temperatura uzwojeń silnika). Ponadto urządzenie ma układ łagodnego startu, który chroni zarówno silnik, jak i sieć elektryczną przed skutkami dużych prądów. Znajdziemy w nim także zabezpieczenie przed samorzutnym uruchomieniem po wznowieniu zasilania.

Urządzenie przystosowane jest do napędu tarcz i gąbek polerskich o średnicy 148 mm. Zastosowano w nim standardowe gwintowe mocowanie M14. Elektronarzędzie może być także używane do lekkiego wykańczającego szlifowania oraz do pracy szczotkami technicznymi. Można nim obrabiać (polerować lub szlifować wykańczająco) zarówno powierzchnie lakierowane, jak i metalowe.

Podczas redakcyjnych testów polerowaliśmy uprzednio wyszlifowany element ze stali nierdzewnej. Użyliśmy do tego gąbki i odpowiednich past polerskich oraz futerka. Obroty były dobierane zgodnie z zaleceniami producenta past. Pracowaliśmy więc z obrotami wyższymi (2900 min-1) i niższymi (1000 min-1). Urządzenie zapewniało prawidłową ich stabilizację i nie zwalniało. Jest to szczególnie ważne podczas prac z niewielkimi obrotami, podczas których maszyna ma moc obniżoną elektronicznie.

Reasumując, testowana polerka SPARKY to zaawansowane technicznie elektronarzędzie klasy profesjonalnej. Naszą uwagę zwróciły także wysokiej jakości materiały, z których wykonano maszynę. Naszym zdaniem urządzenie spełnia wymagania profesjonalnych użytkowników tego typu elektronarzędzi.

Dane techniczne polerki SPARKY SM 1433 CES Plus

Moc

1400 W

Obroty bez obciążenia

700-3300 min-1

Średnica tarczy

148 mm

Gwint wrzeciona

M14

Constant-Electronic

+

Soft start

+

Elektroniczna regulacja obrotów

+

Elektroniczny układ antyprzeciążeniowy

+

Zabezpieczenie przed samorzutnym rozruchem

+

Blokada wrzeciona

+

Ciężar

2,4kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments