Test polerki Keyang DP 7000V

Średniej wielkości polerka sprawdzi się we wszystkich zadaniach, w których potrzeba zarówno sporej mocy do szlifowania, jak i niewielkich gabarytów do wygodnego posługiwania się maszyną. Taką polerką jest Keyang DP 7000V.

 

 

Polerka przemysłowa Keyang DP 7000V to maszyna bazująca konstrukcyjnie na szlifierce kątowej. Jest to właściwie szlifierka kątowa, której obroty przystosowano do różnego rodzaju prac polerskich. W urządzeniach takich na wrzecionie mocuje się zamiast ściernic specjalne talerze służące do mocowania gąbek lub futerek polerskich. Keyang DP 7000V  przystosowany jest do obsługi talerzy o średnicy do 180 mm. Nakręca się je na wrzeciono z „męskim” gwintem M14, używając blokady wrzeciona. Czynność jest analogiczna

do obsługi szlifierki kątowej, jednak w przypadku polerki nie używa się żadnych dodatkowych narzędzi – krążki dokręca się ręką.

Keyang_DP7000V_02
Jednostka napędowa w prezentowanej polerce Keyang DP 7000V to całkiem wydajna konstrukcja o mocy 1200 W. Ta wartość jest dobrana do średnicy tarczy i oporów szlifowania/polerowania. Polerka osiąga maksymalne obroty 2400/min. Parametr ten jest jednak regulowany za pomocą pokrętła w zakresie od

800 obr./min. Użytkownik może więc bardzo precyzyjnie dobrać obroty do rodzaju osprzętu, past polerskich, futerka i typu obrabianej powierzchni. Pokrętło regulacji prędkości obrotowej umieszczono w górnej części obudowy, tuż za uchwytem głównym, tak by można go było obsługiwać bez odrywania dłoni i przerywania pracy. Zatem polerka Keyang DP 7000V, której przeznaczeniem jest zarówno wstępna obróbka powierzchni lakierniczych, jak i polerowanie wykończeniowe, jest poręczna i wygodna w obsłudze.

Keyang_DP7000V_01
Polerowanie jest przeważnie czynnością długotrwałą, ponieważ musi być realizowane bardzo starannie – to od pracy polerki często zależy końcowy efekt obróbki materiału. W konstrukcji tego typu maszyny ważne są więc rękojeści. W Keyangu są aż trzy. Główna – to oczywiście rękojeść w tylnej części obudowy, w której zintegrowano włącznik zasilania z blokadą do pracy ciągłej. Następnie mamy pomocniczy uchwyt w kształcie litery „D”. Pozwala to bardzo precyzyjnie prowadzić maszynę po obrabianej powierzchni i bez większego zmęczenia wykonywać długotrwałe polerowanie. Trzeci uchwyt jest też pomocniczy – umieszczono go za głowicą centralnie nad tarczą polerską. Służy on do dociskania osprzętu polerskiego do obrabianej powierzchni.
W ramach redakcyjnego testu sprawdziliśmy efekty pracy polerki. Przy użyciu pasty wypolerowaliśmy lakierowany zderzak samochodowy i nabłyszczyliśmy go przy użyciu futerka. Polerka sprawowała się bez zarzutu, a pracę wykonaliśmy bardzo sprawnie.

Autor: Marek Pudło, pin

Dane techniczne polerki przemysłowej Keyang DP 7000V

Moc

1200 W

Obrotowa

800-2400/min

Maksy. średnica talerza

180 mm

Waga

3,2kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments