TEST POLERKI GRAPHITE PRO 59GP200

Polerka GRAPHITE PRO 59GP200 to niezbędne narzędzie w zakładach zajmujących się wykonywaniem lub renowacją powierzchni lakierowanych.

Polerkę GRAPHITE PRO 59GP200 wyposażono w zaawansowany układ napędowy. Jego serce stanowi silnik o mocy aż 1100 W. Dysponuje on sporym zapasem energii, gdyż GRAPHITE PRO 59GP200 przystosowany jest do współpracy z osprzętem o średnicach 125–180 mm. Polerka generuje maksymalne obroty wynoszące 3000 min-1. Parametr ten jest regulowany od 1000 min-1 w skokach co 500 min-1. Służy do tego układ elektroniczny, którego integralną częścią jest panel z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym informującym operatora o poziomie obrotów polerki. Prędkość ustawia się za pomocą dwóch przycisków oznaczonych znakami „+” i „–”.

Pierwszym z nich zwiększa się obroty, a drugim zmniejsza. Nad wyświetlaczem znajduje się włącznik główny maszyny. Panel ten nie tylko umożliwia szybki dobór obrotów tarczy do rodzaju operacji czy osprzętu, ale także jest wygodny w obsłudze i ergonomiczny. Operator wszystko ma „pod jednym palcem” i może łatwo zmieniać parametry pracy maszyny. Oprócz regulacji obrotów GRAPHITE’a PRO 59GP200 wyposażono w elektroniczne układy łagodnego startu i stabilizacji obrotów. Pierwszy odpowiedzialny jest za to, by silnik rozpędzał się powoli, bez nieprzyjemnego szarpnięcia i przeciążania sieci elektrycznej warsztatu. Drugi zaś utrzymuje stałe obroty pod zmiennym obciążeniem, zapewniając polerce optymalne parametry pracy oraz wysoką wydajność.

Graphite_59GP200-4

Jak już wspomnieliśmy, GRAPHITE PRO 59GP200 obsługuje tarcze o średnicy 125 mm (szlifiersko-polerskie) i do 180 mm (polerskie). Nakręca się je na wrzeciono z „męskim” gwintem M14, używając blokady wrzeciona. Czynność ta jest analogiczna do montażu osprzętu w szlifierce kątowej, jednak w przypadku polerki nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych narzędzi, ani specjalnych nakrętek obsługiwanych beznarzędziowo, tarcze bowiem dokręca i odkręca się ręką. W standardowym wyposażeniu GRAPHITE’a PRO 59GP200 znajdziemy bogaty wybór akcesoriów: tarczę polerską (180 mm), tarczę polersko-szlifierską (125 mm), gąbki polerskie miękką i twardą (125 mm), nakładkę polerską (180 mm, futro) oraz ściereczkę.

Graphite_59GP200-3

Jak łatwo zauważyć, GRAPHITE PRO 59GP200 ma klasyczną budowę, co oznacza, że skonstruowano go na bazie szlifierki kątowej mającej z tyłu obudowy uchwyt główny. Przekładnię kątową polerki pomieszczono w aluminiowej obudowie. Wyposażono ją w trzy alternatywne uchwyty dodatkowe: regulowany uchwyt kabłąkowy, uchwyt prosty oraz nakładkę chwytową na obudowę przekładni kątowej. Można ich używać zgodnie z wymaganiami danej operacji lub własnymi preferencjami dotyczącymi wygody pracy.

Graphite_59GP200-1

W redakcyjnych praktycznych testach polerowaliśmy zniszczoną powłokę lakierniczą na zderzaku samochodowym toyoty avensis, używając do tego zestawu złożonego z mleczek polerskich służących do matowienia niewielkich uszkodzeń lakieru i jego czyszczenia (granulacja P1500) i polerowania (P6000) oraz gąbek twardej (matowienie) i miękkiej (polerowanie). Dzięki możliwości dobrania odpowiednich parametrów i stabilnej pracy polerki uzyskaliśmy bardzo dobry jakościowy efekt, którego nie powstydziłby się profesjonalny lakiernik. Mile zaskoczyła nas łatwość prowadzenia i obsługi maszyny, czym GRAPHITE PRO bije na głowę wielu swoich konkurentów. Sądzimy, że w dużym stopniu przyczyniła się do tego ergonomiczna konstrukcja i niska waga (2,6 kg) testowanego urządzenia.

pins

Dane techniczne polerki GRAPHITE PRO 59GP200

Moc 1100 W
Obroty 1000-3000 min-1
Średnica talerza 125-180 mm
Waga 2,6 kg
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar