Test pneumatycznej szlifierki kątowej Metabo DW 125

Metabo niedawno wprowadziło na rynek nowe małe szlifierki pneumatyczne na tarcze 125 mm. W redakcyjnym warsztacie przetestowaliśmy model DW 125.

Pneumatyczna szlifierka kątowa Metabo DW 125 ma zwartą, ergonomiczną, kompaktową obudowę korpusu wykonaną z kompozytu, co izoluje termicznie silnik pneumatyczny. Pozwala to na pewne trzymanie narzędzia oraz łatwe prowadzenie. W wyposażeniu szlifierki znajduje się dodatkowy uchwyt antywibracyjny Metabo VibraTech, który w znacznym stopniu ogranicza wibracje przenoszone na ręce użytkownika.

Metabo_DW125_01

Metabo zadbało także o bezpieczeństwo i higienę pracy nową szlifierką. Wyposażyło ją bowiem w dźwignię

uruchamiającą z blokadą uniemożliwiającą przypadkowe włączenie, a także w specjalny wylot powietrza z reduktorem hałasu oraz w regulowaną osłonę tarczy szlifierskiej. Reduktor znacznie obniża głośność dźwięku generowanego przez powietrze wylatujące z maszyny. Dzięki temu nową szlifierką Metabo pracujemy znacznie ciszej niż podobnymi maszynami oferowanymi na rynku.

Prezentowane urządzenie odznacza się niewielką wagą 1,8 kg i przeznaczone jest do pracy z korundowymi tarczami szlifierskimi do cięcia i szlifowania, a także z diamentowymi o średnicy 125 mm. Można w nim również montować 125-milimetrowe ściernice listkowe. Szlifierka ma do wymienionych narzędzi dostosowane obroty, które na biegu jałowym wynoszą 10.000 min-1, oraz mocowanie nakrętką na gwint M14. Jest energooszczędnym narzędziem, bowiem jej zużycie powietrza o ciśnieniu roboczym 6,2 bara wynosi tylko 500 l/min.

Metabo_DW125_03

Podczas redakcyjnych testów przecinaliśmy przy użyciu tarczy korundowej profile ze stali nierdzewnej (2 x 2 x 0,2 cm) i konstrukcyjnej (2 x 3 x 0,2 cm), uzyskując odpowiednio czasy 13,14 s i 17,13 s. Reasumując, Metabo zaproponowało kompaktową pneumatyczną szlifierkę kątową o niskim poziomie wibracji i hałasu, której parametry są dostosowane do pracy różnymi ściernicami tarczowymi o średnicy 125 mm. Ma klasę profesjonalną oraz wysoką wydajność.

Autor: pins

Dane techniczne pneumatycznej szlifierki kątowej Metabo DW 125

Średnica tarczy szlifierskiej 125 mm
Zużycie powietrza 500 l/min
Ciśnienie robocze powietrza 6,2 bar
Obroty na biegu jałowym 10.000 min-1
Wylot powietrza z redukcją hałasu +
Antywibracyjna rękojeść dodatkowa +
Dźwignia włączająca z blokadą +
Rękojeść główna izolowana termicznie +
Ciężar 1,8 kg
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar