TEST PNEUMATYCZNEJ PIANOWNICY YATO YT-23641

Pianownicą pneumatyczną YATO YT-23641 szybko i sprawnie naniesiemy czyszczący środek pieniący na maszyny rolnicze i budowlane, pojazdy specjalne oraz samochody itp. Usprawnia ona ich mycie i utrzymanie w czystości.

Pianownica YATO YT-23641 ma konstrukcję klasycznego pneumatycznego pistoletu do malowania i działa na tej samej zasadzie. Znajdziemy w niej litrowy zbiornik na środek pieniący, tzw. pianę aktywną. Urządzenie wyposażone jest w zawór zamykający/otwierający zbiornik, pistoletową wygodną rękojeść z włącznikiem spustowym, „puszkę” rozprężającą, w której wytwarza się piana, oraz w szybkozłącze męskie 1/4″ do

podłączenia węża ze sprężonym powietrzem. Omawiana pianownica ma dwie dysze o różnej szerokości z mocowaniem gwintowym i uszczelką niedopuszczającą do wylotu piany w miejscu ich montażu. Węższa turbodysza przeznaczona jest do tworzenia gęstej piany, która – jak wiadomo – dłużej utrzymuje się na czyszczonych powierzchniach. Natomiast szeroka umożliwia efektywne nanoszenie środka pieniącego na większe powierzchnie. Obie dysze mocowane są w otworze wylotowym „puszki”. Co ważne, pianownica YATO YT-23641 jest bardzo trwała, jej korpus z rękojeścią wykonano bowiem z aluminium.
Siłę strumienia piany w przypadku testowanego urządzenia należy ustawić na manometrze kompresora lub instalacji pneumatycznej, wiedząc, że maksymalne ciśnienie pracy omawianego sprzętu wynosi 0,62 MPa, zaś
Za pomocą pianownicy YATO YT-23641 można aplikować jedynie detergenty przeznaczone do pneumatycznych urządzeń myjących. Przed ich użyciem należy zapoznać się z prawidłowym sposobem stosowania, m.in. przeznaczeniem, proporcją rozpuszczenia w wodzie i środkami bezpieczeństwa. Informacje takie znajdują się na opakowaniach detergentów.


Podczas redakcyjnych testów myliśmy mocno zabrudzone maszyny rolnicze, w tym także ciągniki. W naszej ocenie pianownica pneumatyczna YATO YT-23641 umożliwia bardzo sprawne i szybkie pokrywanie pianą zabrudzonych powierzchni. Oczywiście, skuteczność mycia zależy również od jakości zastosowanego detergentu. Pianę i zabrudzenia szybko usuwaliśmy za pomocą silnego strumienia wody wytwarzanego prze myjkę ciśnieniową YATO YT-85910. Naszym zdaniem, tworzy ona z pianownicą YATO YT-23641 zgrany i skuteczny w pracy duet.

pins

Dane techniczne pianownicy pneumatycznej YATO YT-23641

Średnica przyłącza sprężonego powietrza1/4″ (6,3 mm)
Średnica wewnętrzna węża sprężonego powietrza3/8″ (10 mm)
Pojemność zbiornika na detergent1 l
Ciśnienie powietrza zasilającego0,62 MPa
Wymagany przepływ powietrza113 l/min
Masa bez dysz u zbiornika0,76 kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments