TEST PISTOLETU DO MALOWANIA DEDRA DED7057

Pistoletem Dedra DED7057 wykonamy szybko i sprawnie malowanie ścian w mieszkaniach oraz zabezpieczymy drewno przed korozją biologiczną, pomalujemy ławki ogrodowe, ogrodzenia z drewna oraz stali itd.

Pistoletem Dedra DED7057 możemy aplikować farby, lakiery i impregnaty wodorozcieńczalne, czyli – inaczej mówiąc wyprodukowane – na bazie wody. Mogą to być np. farby emulsyjne, lateksowe czy akrylowe, lakiery lub lakierobejce akrylowe itp. Warunek jest jeden – powinny mieć lepkość nie większą niż 60 DIN-S. Dobieramy ją za pomocą kubka Forda znajdującego się

na wyposażeniu testowanego sprzętu. Pistolet Dedra DED7057 wykorzystuje technologię HVLP (High Volume Low Pressure), co oznacza, że do efektywnego malowania urządzenie nie musi wytwarzać dużego ciśnienia w dyszy. Dla tej technologii wynosi ono maksymalnie 0,7 bar. Zaletą technologii HVLP jest znaczne zmniejszenie strat środka do malowania (farby, lakieru itd.) na skutek zmieszania cząsteczek farby z powietrzem. Odpowiednie ciśnienie powietrza i jego przepływ (maks. 0,7 l/min) wytwarza w testowanym pistolecie turbina napędzana silnikiem szczotkowym prądu stałego. Urządzenie oferuje trzy ustawienia kształtu strumienia malowania: pionowo elipsoidalny, poziomo elipsoidalny i okrągły. Możemy modyfikować jego szerokość dźwignią regulacyjną, przy tym jej ustawienie w pozycji minimum daje strumień o przekroju okrągłym. Pozycję pionową lub poziomą strumienia zmieniamy przez przekręcenie nakładki z dwoma dyszami o 90° w prawo lub lewo. Jeśli motylki ustawimy poziomo, otrzymamy strumień pionowo elipsoidalny, a jeśli pionowo – poziomo elipsoidalny. Testowany pistolet umożliwia również regulację przepływu aplikowanej substancji. Służy do tego włącznik spustowy z pokrętłem ograniczającym głębokość jego wciśnięcia. Sprzęt wyposażony jest w dysze o średnicy 2 lub 2,5 mm oraz zbiornik o pojemności 0,9 l z górną nakrętką, dzięki której aplikowaną substancję można uzupełnić bez jego demontażu z urządzenia. Pistolet jest dobrze wyważony i ma ergonomiczną rękojeść pokrytą miękką wykładziną soft grip.

Do zasilania dmuchawy DED7093 Dedra zastosowała trzy litowo-jonowe akumulatory 18-woltowe o pojemności 2,0 Ah (DED7032), 4,0 Ah (DED7034) i 5.0 Ah (DED7035). Ostatni z nich wydłuża o 20% czas pracy elektronarzędzi SAS + All. Akumulatory DED7032, DED7034 i DED7035 składają się z ogniw Li-Ion odznaczających się wysoką trwałością, optymalną charakterystyką prądową i mogą być w dowolnym momencie doładowywane. Ich praca jest monitorowana elektroniką zapobiegającą przeciążeniom i nadmiernemu rozładowaniu ogniw. Akumulatory wyposażono w 3-diodowe wskaźniki informujące o poziomie zgromadzonej energii. Do ich napełniania energią służą dwie ładowarki: DED7038 i szybka DED7039 z systemem chłodzenia ogniw (wkrótce dostępna ma być trzecia ładowarka dwuslotowa z wyjściami USB DED7038V).

Podczas redakcyjnych testów pistoletu Dedra DED7057 malowaliśmy nim farbą akrylową płytę OSB. Sprawdziliśmy wszystkie ustawienia strumienia oraz regulację przepływu. Naszym zdaniem, urządzenie umożliwia dokładne dobranie kształtu i wielkości strumienia do wielkości malowanych elementów, jak też regulację intensywności malowania. Jest też wygodne i łatwe w operowaniu oraz obsłudze. Maluje się nim bardzo szybko. Naszym zdaniem, sprawdzi się zarówno podczas malowania ścian w mieszkaniach, jak też w konserwacji ogrodzeń, ławek, altan itd.

pins

Dane techniczne pistoletu do malowania Dedra DED7057

Napięcie zasilania18 V
Rodzaj/napięcie/pojemność akumulatoraLi-Ion/18 V/2.0, 4 .0 lub 5.0 Ah
Przepływ medium0,7 l/min
Średnica dyszy]2.0 lub 2.5 mm
Lepkość medium60 DIN-S
Masa1,27kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments