Test piły tarczowej IRWIN® Construction

Niedawno marka IRWIN® poszerzyła swoją ofertę o nową linię profesjonalnych pił tarczowych. Do redakcji na testy trafiły irwinowskie piły Construction z segmentu optymalnego.

Piły Irwin Construction przeznaczono do cięcia poprzecznego i wzdłużnego wszystkich rodzajów drewna i do stosowania w ukośnicach i/lub pilarkach stacjonarnych, np. w formatówkach. Należą one do segmentu optymalnego. Przypomnijmy, asortyment pił tarczowych IRWIN® podzielono na trzy główne segmenty: (1) ekonomiczny, (2) optymalny oraz (3) premium. Taki podział jakościowy tych narzędzi pozwala zaspokoić specyficzne potrzeby szerokiego grona użytkowników pił tarczowych: od pracujących nimi codziennie do stosujących je sporadycznie.

Piły Irwin Construction mają

klasyczną konstrukcję. Ich zęby są lutowane do korpusu. Zastosowano na nich wysokiej jakości węgliki. Zęby mają dość duże rozmiary, co pozwala je ostrzyć wielokrotnie. W przypadku omawianych pił Irwin Construction z segmentu optymalnego są one naprzemian skośne (ATB). Ich duża ostrość i optymalizowana geometria pozwalają na wykonywanie szybkich i czystych cięć. W korpusie tych narzędzi wykonano otwory kompensacyjne zmniejszające wibracje i hałas oraz przyspieszające odprowadzanie ciepła. Korpusy pił Irwin Construction są w pełni hartowane oraz lakierowane. Tarcze te produkuje się w średnicach  216, i 250, 254, 260, 300 i 305 mm. Liczba ich zębów mieści się w zakresie 24-96, zaś kąty natarcia to -5°, 10° i 15°.

Do testów trafiła piła o średnicy 250 mm z 60 zębami o dodatnim kącie natarcia 10°. Napędzaliśmy ją ukośnicą Scheppach Capas 5 o mocy 1800 W i obrotach 4000/min. Sprawdzaliśmy jakość jej cięcia, tnąc kantówkę sosnową, deskę barlinecką dąb i płytę OSB. Uzyskane jakościowe rezultaty cięcia były dość dobre, pokazują to fotografie: 1a, 1b i 1c. Podane tu wyniki można porównać z naszymi testami na www.portalnarzedzi.pl (linki QR Cody podane w tabeli zawartej w artykule).

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar