TEST PIŁY TARCZOWEJ EGA

Ważną częścią akcesoriów do elektronarzędzi marki EGA są piły tarczowe do drewna z zębami z węglików spiekanych. Do redakcji na testy trafiła tarcza 36-zębna do cięcia drewna i płyt wiórowych.

 

Testowane piły EGA przeznaczone są do cięcia poprzecznego i wzdłużnego wszystkich rodzajów drewna i materiałów drewnianych, w tym płyt wiórowych, laminowanych meblowych, sklejki itp. Stosuje się je w zależności od wykonania w pilarkach tarczowych i stacjonarnych oraz ukośnicach. Narzędzia te należą do tzw. segmentu optymalnego, oferując bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Tarcze EGA mają klasyczną konstrukcję. Ich zęby, wykonane z wysokiej jakości węglików, przylutowano do stalowego korpusu. Są one naprzemianskośne

(ATB). Ich duża ostrość i optymalizowana geometria pozwalają na wykonywanie szybkich i czystych cięć, co pokazały testy. W korpusie tych narzędzi wykonano otwory kompensacyjne zmniejszające wibracje i hałas oraz przyspieszające odprowadzanie ciepła. Korpusy pił EGA są w pełni hartowane oraz lakierowane. Tarcze te produkuje się w średnicach 130, 140, 160, 180, 184, 190, 200, 203, 210, 230, 250, 300, 350, 400, 450 i 500 mm. Liczba ich zębów mieści się w zakresie 16–100.

EGA_pil-1

EGA_pil-3

Do testów trafiła piła o średnicy 184 mm z 36 zębami o dodatnim kącie natarcia 15°. Napędzaliśmy ją ukośnicą o mocy 1400 W i obrotach 5000/min. Sprawdzaliśmy jej jakość i szybkość cięcia, tnąc blat kuchenny i sklejkę liściastą. Uzyskane jakościowe rezultaty cięcia były bardzo dobre (pokazują to zamieszczone zdjęcia), a jego wydajność na profesjonalnym poziomie.

EGA_pil-5

Reasumując, tarcze EGA to narzędzia, które sprawdzą się podczas pracy w każdym warsztacie stolarskim, jak też w firmach, które zajmują się wykańczaniem wnętrz oraz pracami ogólnobudowlanymi.

EGA_pil-2

EGA_pil-4

pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar