TEST AKUMULATOROWEGO PILNIKA DEDRA DED7069

Pilnik Dedra DED7069, który niedawno powiększył linię elektronarzędzi akumulatorowych Dedra SAS + ALL, to specjalistyczne elektronarzędzie przeznaczone do szlifowania miejsc o utrudnionym dostępie, np. narożników lub wewnętrznych powierzchni profili stalowych, oraz do usuwania nadlewek, gratu, niewielkich naddatków materiałowych, jak też do fazowania i zaokrąglania krawędzi, otworów itp. Można nim obrabiać szerokie spektrum materiałów: od stali nierdzewnej INOX, przez stal konstrukcyjną i tworzywa sztuczne, po materiały drewniane.

Testowany pilnik akumulatorowy to w rzeczywistości bezprzewodowa szlifierka kątowa z ergonomiczną rękojeścią główną, na której szyjce zamocowano ramię z prowadnicą taśmy szlifierskiej o wymiarach 14 x 454 mm. Bezpośredni jej napęd realizowany jest przez kółko

zamocowane na wrzecionie szlifierki. Co ważne, kątową pozycję ramienia możemy beznarzędzowo regulować w zakresie ok. 180°, co pozwala zoptymalizować kształt pilnika do wykonywanych nim zadań. Taśmę mocuje się bardzo łatwo dzięki dźwigni cofającej ramię prowadnicy. Zaś jej tor równie bezproblemowo reguluje się oddzielnym pokrętłem znajdującym się w ramieniu.

Akumulatorowy pilnik Dedra DED7069 wyposażony jest w silnik zasilany prądem stałym o napięciu 18 V. Urządzenie ma elektroniczną regulację szybkości przesuwu taśmy w zakresie 4,6-9,7 m/s i jej stabilizację pod zmiennym obciążeniem. Do ustawiania prędkości przesuwu taśmy służy 6-stopniowe pokrętło. Dzięki regulacji prędkości szlifowania możemy parametry urządzenia zoptymalizować do rodzaju obrabianych materiałów czy wykonywanych operacji. Omawiany akumulatorowy pilnik Dedra DED7069 to urządzenie ergonomiczne, wyposażone we wspomnianą profilowaną rękojeść główną pokrytą miękką antypoślizgową nakładką oraz w antywibracyjny uchwyt dodatkowy, który można zamocować po prawej lub lewej stronie przekładni.

Podczas redakcyjnych testów pilnika Dedra DED7069 szlifowaliśmy sklejkę budowlaną, spawy łączące elementy ze stali nierdzewnej i aluminium, znajdujące się w miejscach trudno dostępnych. Naszym zdaniem, pilnik taśmowy Dedra DED7069 to urządzenie efektywne w pracy, łatwe w prowadzeniu i zapewniające dzięki elektronicznej regulacji prędkości przesuwu taśmy uzyskanie bardzo dobrych rezultatów pod względem jakości czy wydajności szlifowania.

Dane techniczne akumulatorowego pilnika taśmowego Dedra DED7069

Napięcie zasilania18 V 
Prędkość przesuwu taśmy4,6-9,7 m/s
Wymiary taśmy szlifierskiej14 x 454 mm
Typ akumulatora/napięcie/pojemnośćLi-ion/18 V/2.0, 4.0, 5.0 Ah
Masa urządzenia (bez akumulatora)1,3 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments