TEST PILARKI TARCZOWEJ NAC CS-165-LI-20V

Pilarka tarczowa NAC CS-165-LI-20V to akumulatorowe urządzenie, które niedawno pojawiło się w ofercie bezprzewodowych elektronarzędzi NAC z serii AKU MULTISYSTEM mających systemowe zasilanie 20 V. Przyjrzeliśmy się więc jej możliwościom roboczym, testując w redakcyjnym warsztacie.

W akumulatorowej pilarce tarczowej NAC CS-165-LI-20V zastosowano komutatorowy silnik zasilany prądem stałym o napięciu 20 V, który na biegu jałowym generuje 4200 obr./min. NAC CS-165-LI-20V wyposażony jest w nowoczesne systemowe zasilanie bezprzewodowe 20 V zwane AKU MULTISYSTEM. Dzięki temu pilarkę możemy zasilać akumulatorami Li-Ion 20 V o pojemnościach 2.0 lub 4.0 Ah. Służą one też do zasilania całej gamy elektronarzędzi NAC należących do serii AKU MULTISYSTEM.

Omawiane akumulatory mieszczą w sobie ogniwa litowo-jonowe i inteligentną elektronikę optymalizującą procesy ich rozładowywania oraz ładowania. Baterie wyposażone są w 3-diodowe wskaźniki informujące o poziomie ich naładowania, co pozwala na przewidywanie czasu pracy i optymalne wybranie momentu podłączenia do ładowarki.

Pilarka NAC CS-165-LI-20V obsługuje tarcze o średnicy 165 mm. Urządzenie ma solidną aluminiową stopę oraz regulację zagłębienia tarczy w zakresie 0–51 mm, kątową regulację skosu cięcia w zakresie 0°–45° oraz laserowy znacznik linii cięcia ułatwiający pracę. W stopie można zamocować prowadnicę równoległą umożliwiającą dokładne wykonywanie cięć prostoliniowych. Tarcza tnąca ukryta jest pod solidną aluminiową osłoną, w której zintegrowano wyrzutnik wiórów z króćcem do podłączenia odkurzacza przemysłowego w celu ich odsysania, co umożliwia czystą pracę. Urządzenie wygodnie się trzyma i prowadzi dzięki rękojeściom pokrytym miękką okładziną antypoślizgową. Jego włącznik zabezpieczony jest blokadą przed przypadkowym uruchomieniem. Pilarka jest więc bezpieczna w pracy i transporcie. Przetniemy nią dużą gamę materiałów drewnianych: od drewna litego do płyt meblowych.

W redakcyjnych testach sprawdzających efektywność cięcia pilarką NAC CS-165-LI-20V do jej zasilania wykorzystaliśmy akumulator Li-Ion 20V/4.0 Ah z serii AKU MULTISYSTEM. Najpierw przecięliśmy nią pod kątem 90° dwie połączone belki sosnowe (przekrój cięcia 20 x 5 cm). Zadanie to wykonaliśmy w 6,42 s. Następnie sprawdziliśmy pilarkę w cięciu deski sosnowej o grubości 2,5 cm i długości 25 cm pod kątem 30°. Wykonanie tego zadania zajęło NACowi 4,92 s. Jak widać z uzyskanych wyników, testowe próby szybkiego cięcia zgrubnego przebiegły bardzo sprawnie i bezproblemowo.
Reasumując, NAC CS-165-LI-20V to ergonomiczna i łatwa w obsłudze akumulatorowa pilarka tarczowa dysponująca wydajnością podobnych przewodowych maszyn o mocy 600–700 W i zapewniająca pełną mobilność oraz niezależność od sieci elektrycznej.

pins

Dane techniczne pilarki tarczowej NAC CS-165-LI-20V

Napięcie zasilania/akumulator 20 V/Li-Ion 2.0 lub 4.0 Ah
Obroty bez obciążenia 0-4200/min
Średnica tarczy 165 mm
Głębokość cięcia 90°/45° 51/35 mm
Regulacja kąta cięcia 0-45°
Laserowy znacznik linii cięcia +
Masa 1,6 kg (bez akumulatora)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar