Test pilarki tarczowej Maktec MT582

Maktec MT582 to klasyczna pilarka tarczowa. Zaś marka Maktec to marka należąca do japońskiej Makity. Wszystkie dotychczasowe testy pokazały, że Maktec to w pełni profesjonalne elektronarzędzia, które dzięki przyjaznej cenie trafiają do coraz szerszego grona odbiorców.

 

Maktec MT582 to nowy produkt w ofercie japońskiego producenta. Pilarka tarczowa Maktec MT582 – bo to właśnie o niej mowa – to elektronarzędzie średniej mocy i wielkości, przeznaczone dla profesjonalistów z rzemiosła. Wyposażone zostało w wydajny silnik o mocy 1050 W. Pilarka ma maksymalne obroty 4900/min, co oznacza, że jest optymalnie dostosowana do napędu pił tarczowych o średnicy 190 mm. Dzięki temu i mocnemu silnikowi można

nią ciąć elementy drewniane czy z materiałów drewnopochodnych o maksymalnej grubości 68 mm (90º) lub 46 mm (45º). Piłę mocuje się do wrzeciona w klasyczny sposób – śrubą zakręcaną kluczem imbusowym po zablokowaniu wrzeciona. Maktec to narzędzie stosunkowo bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Chociażby ze względu na solidną osłonę (metalową), pod którą kryje się ostrze piły, gdy ta nie jest używana. Nawet przypadkowe uruchomienie narzędzia nie powinno nam wyrządzić krzywdy.

Stopa pilarki Maktec MT582 to także standardowe rozwiązanie nieodbiegające od przyjętych kanonów rynkowych. Wykonana z metalu jest trwała i odporna na zużycie. Wyposażono ją w mechanizm regulacji głębokości cięcia oraz regulacji kąta pochylenia piły w zakresie 0-45º. Przeprowadzenie tych czynności ułatwiają czytelne podziałki: milimetrowa i kątowa. Do stopy można także przymocować (z prawej lub lewej strony maszyny) znajdującą się w wyposażeniu standardowym prowadnicę równoległą do wykonywania cięć o powtarzalnej szerokości wzdłuż prostego boku materiału, np. płyty wiórowej.

Maktec_MT582_02

Po ocenie suchych faktów chyba największą zaletą Makteca MT582 jest sposób wykonania narzędzia i ergonomia pracy. Świetnie wyprofilowane uchwyty – główny i pomocniczy – pokryte są w całości gumą, która zapobiega ześlizgiwaniu się rąk w trakcie cięcia. Włącznik główny posiada zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem w postaci dodatkowego przycisku.

Nie wolno także zapominać, że w osłonie piły umieszczono przyłącze do odkurzacza. Znajduje się ono w tylnej części maszyny, tak że nawet przy niepodłączonej rurze wylatujące wióry nie zanieczyszczają linii cięcia.

W teście praktycznym sprawdziliśmy moc maszyny, tnąc dwie złożone płyty wiórowe (blaty kuchenne) o sumarycznej grubości 60 mm. Chociaż materiał był niezbyt twardy, to jednak pozwolił zaaplikować nam duże obciążenie dla maszyny. 60-centymetrowej długości element pilarka przecięła w 5 s.

 

Maktec_MT582_01

Dane techniczne pilarki tarczowej Maktec MT582

Moc 1050 W
Obroty 4900/min
Głębokość cięcia 90°/45° 68/46 mm
Średnica piły tarczowej 190 mm
Waga 4 kg

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar