TEST OSCYLACYJNEGO NARZĘDZIA WIELOFUNKCYJNEGO DEDRA DED7059

Jak sama nazwa wskazuje, oscylacyjne narzędzie wielofunkcyjne Dedra DED7059 ułatwia wykonanie zróżnicowanych prac. Sprawdzi się zarówno w czasie remontów, prac wykończeniowych, jak i przy doraźnych naprawach. Warto je mieć, gdyż idealnie uzupełnia możliwości tradycyjnych wyrzynarek, pilarek tarczowych oraz małych szlifierek oscylacyjnych.

 

Bardzo istotną zaletą oscylacyjnego narzędzia wielofunkcyjnego Dedra DED7059 jest przynależność do akumulatorowego systemu zasilania Dedra SAS+ALL (Single Aku Solution), z którego korzystają piła szablasta DED7061, szlifierka oscylacyjna delta DED7063, lampa warsztatowa LED DED707, wiertarko-wkrętarka DED7040, zakrętarka udarowa DED7045, młot udarowo-obrotowy DED7048, szlifierka kątowa DED7050, zszywacz DED7055, wyrzynarka DED7060 i podkaszarka DED7090. Narzędzia te czerpią energię elektryczną z dwóch systemowych

akumulatorów Li-Ion 18 V/2.0 Ah i 18 V/4.0 Ah. Do ich ładowania służy sieciowa ładowarka DED7038. Jak wiadomo, akumulatorowe zasilanie w przypadku elektronarzędzi oznacza pełną ich mobilność i niezależność od zasilania sieciowego, a także znacznie większą łatwość operowania z powodu braku przewodu zasilającego, co też ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach.
Budowa oscylacyjnego narzędzia wielofunkcyjnego Dedra DED7059, a szczególnie fakt, że wykorzystuje ono oscylacje osiowe, powoduje, że obrobimy nim drewno, materiały drewnopochodne i budowlane, tworzywa sztuczne oraz stal czy metale nieżelazne itp. Po zamontowaniu odpowiedniego akcesorium możemy nim ciąć, podcinać, wycinać, skrobać, usuwać fugi czy szlifować obrabiane elementy. Dużą zaletą testowanego urządzenia jest to, że można nim pracować na niewielkim polu operacyjnym – zdecydowanie mniejszym od wymaganego np. przez szlifierkę kątową czy pilarkę tarczową.

Narzędzie wielofunkcyjne Dedra DED7059 waży wraz z akumulatorem 1,2 kg. To naprawdę niewiele. Tak niska masa umożliwia sprawne operowanie urządzeniem. Dzięki temu bez wysiłku możemy np. usuwać pozostałości kleju czy obcinać gwoździe.
Wraz z maszyną dostarczane są trzy końcówki robocze: stopa trójkątna służąca do zamontowania papieru ściernego, skrobak oraz brzeszczot do drewna, plastiku, miękkiego metalu. Końcówki montuje się szybko, wygodnie, a co najważniejsze – beznarzędziowo. Dźwignia blokady uchwytu końcówki roboczej znajdują się na górnej części obudowy. Aby zamontować czy zmienić końcówkę roboczą, należy odchylić dźwignię do przodu. W tym momencie system mocowania zostanie poluzowany i zamontowany brzeszczot, skrobak czy trójkątną stopę można łatwo wyjąć i następnie w to samo miejsce zamontować inną końcówkę roboczą. Po umieszczeniu jej w gnieździe montażowym dociskamy dźwignię do obudowy i blokujemy. Warto dodać, że w zależności od potrzeb końcówkę roboczą możemy w czasie montażu ustawić w jednej z trzech pozycji kątowych. Tego typu dopasowanie pozwala później wygodniej operować maszyną.

Włącznik testowanego urządzenia jest umieszczony na górze jego obudowy. W zależności od wymagań operacyjnych użytkownik może bezstopniowo ustawić częstotliwość oscylacji. W tym celu należy skorzystać z pokrętła regulacyjnego umiejscowionego w bocznej części obudowy. Oscylacje można ustawić w zakresie 11.000-21.000 min-1.
W ramach redakcyjnych testów oscylacyjnego narzędzia wielofunkcyjnego Dedra DED7059 przeprowadziliśmy kilka prób cięcia, m.in. wycinaliśmy kołki drewniane i śrubę stalową, jak też szlifowaliśmy niewielkie elementy drewniane. Sprzęt zasługuje na pochwały. Akumulator 18-woltowy zapewnia wystarczająco dużo mocy oraz energii do cięcia i szlifowania. Regulacja prędkości obrotowej ułatwia dobranie parametrów pracy do specyfiki zadania. Wykorzystaliśmy narzędzie do szlifowania wykańczającego, uzyskując dzięki temu bardzo dobre rezultaty jakościowe. Jest też przydatne podczas zadań wymagających dużej dokładności cięcia, a szczególnie w jego początkowej fazie. Testowane narzędzie jest bardzo poręczne – obwód obudowy jest odpowiedni do pracy jedną ręką. Dzięki temu możemy pewnie trzymać urządzenie i łatwo nim operować. Do tego jest ono bardzo dobrze wyważone, co nie pozostaje bez wpływu na łatwość i dokładność pracy.

Naszym zdaniem oscylacyjne

narzędzie wielofunkcyjne Dedra DED7059 to wszechstronne i bardzo użyteczne urządzenie. Jego zastosowania znakomicie dopełnia spektrum prac, jakie możemy wykonać elektronarzędziami wchodzącymi w skład systemu Dedra SAS+ALL. Akumulatorowy multitool od Dedry to propozycja dla wszystkich, którzy chcą być przygotowani na niespodzianki podczas prac remontowych i montażowych. Nadmieniamy, że w ofercie marki Dedra znajdziemy także dodatkowe końcówki robocze, które zwiększają możliwości samej maszyny. Są to m.in: tarcza półokrągła do drewna oraz brzeszczoty do ceramiki, drewna, metalu.

GEB, pins

Dane techniczne oscylacyjnego narzędzia wielofunkcyjnego Dedra DED7059

Napięcie zasilania18 V
Typ akumulatora/napięcie/pojemnośćLi-Ion/18 V/ 2.0 lub 4.0 Ah
Częstotliwość oscylacji11.000-21.000 min-1
Masa urządzenia (bez akumulatora)0,8 kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments